Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Червень » 9 » Сенс життя у творчості
16:59
Сенс життя у творчості
     Одним із універсальних методів соціальної реабілітації є театральна діяльність.
   Театр - це синтетичний вид мистецтва, тому використання його дає змогу поєднати й успішно використовувати в реабілітаційній роботі арт-терапію, психодраму, танцювально-рухову терапію, емпатію.
   Вагомим фактором діяльності театральної студії Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Дивосвіт" є його інтегрований характер: на сцені виступають діти та молодь з особливими потребами разом зі своїми братами, сестрами та друзями. В підготовці костюмів бере участь уся сім'я, тому можна вважати наш театр сімейним.
   Вибір такої форми реабілітації як театральна діяльность, виготовлення костюмів з альтернативних матеріалів дає широкі можливості в поєднанні багатьох форм і методів роботи з артистами театру, індивідуального підходу до вибору образу.
   Досвід роботи свідчить, що театральна діяльність сприятливо впливає на розвиток уяви та фантазії, виховання почуттів, розвиток навиків спілкування, взаєморозуміння. Робота над сценарієм, костюмами створює атмосферу групової згуртованості, емоційного піднесення, натхнення. Учасники вистав навчаються в ході роботи над образом долати свої індивідуальні комплекси, вади, прояви хвороби для того, щоб успішно представити свій образ на сцені.
   Участь у театрі дітей та молоді з особливими потребами змінила не тільки їх самих, а навіть відносини в сім'ї. Батьки повірили в можливості та творчі здібності своїх дітей, у їх очах з'явилась гордість та радість за своїх дітей.

  
  
   У цьому році 30 травня в м.Суми відбувся УІІІ обласний інтеграційний театральний Фестиваль людей з функціональними обмеженнями "Веселка”. На суд журі та глядачів театральна студія "Дивосвіт” представила виставу "Пригоди Синдбада”.

   За підсумками фестивалю театральний колектив "Дивосвіт” був нагороджений дипломом VІІІ  обласного інтеграційного театрального Фестивалю людей з функціональними обмеженнями "Веселка”, а також дипломом за зайняте ІІІ місце у виставціхудожньо-прикладного мистецтва, та дипломом за кращу режисерську роботу  .

   Діти-інваліди, батьки та працівники Глухівського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів дуже вдячні  наміснику монастиря Глинська пустинь архімандриту Антонію за допомогу в забезпеченні транспортом  .
Переглядів: 321 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0