Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Лютий » 2 » Сектор державних соціальних інспекторів інформує :
13:58
Сектор державних соціальних інспекторів інформує :

           В Україні право на отримання будь-якого виду соціальної допомоги та субсидії  чітко  регламентується   нормативними   актами. Для призначення будь-якого виду допомоги заявник надає заяву та декларацію   відповідної  форми, затверджену Наказом Міністерства праці та соціальної політики України,  в якій своїм підписом дає згоду  на  збір  інформації  про сім'ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання всіх видів соціальної допомоги, на які сім’я має право.

          Однак,  скільки  людей, стільки і ситуацій. В ряді випадків надання допомоги   та субсидії передбачено  лише  після з’ясування    всіх обставин  та ситуацій,  в якій опинився заявник та  члени його сім’ї, тоді до процесу підключається сектор державних соціальних інспекторів.

         Загалом,  робота  соціального інспектора  здійснюється  за  двома напрямами :

         перший – визначення ступеня нужденності заявника, членів його сім’ї або домогосподарства (обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства тощо); 

         другий – перевірка достовірності наданих відомостей про доходи та майновий стан заявника і  членів його сім’ї ( домогосподарства).

       Для визначення ступеня нужденності соціальний інспектор має ознайомитись із заявою особи та поданими нею документами, провести співбесіду із заявником, а за потреби – і з  членами його сім’ї. Така розмова може  відбутися  не  лише  в управлінні  соціального захисту населення, а й під час  обстеження  матеріально-побутових  умов  для вивчення  реального стану сім’ї..

       За 2015 рік державними соціальними інспекторами управління соціального захисту населення Глухівської міської ради було зроблено 12748 різноманітних  перевірок, а саме:

  •  шляхом запиту – 10196;
  •  обстежень матеріально-побутових умов – 2409;
  • перевірок на підприємствах – 143;
  •  перевірок правильності призначення субсидій та допомог– 340.

    Виявлено 78 випадків надання недостовірної інформації про доходи та майновий стан  отримувачів  соціальних допомог  та субсидій, в тому числі

  • 59 – при подачі запитів  до податкової інспекції

    19 – при відвідуванні місця роботи заявників або членів їх сімей.

    Переплата коштів державних соціальних допомог та субсидій за виявленими порушеннями склала 138393,89 гривень, з яких станом на 01.01.2016 року винними особами та організаціями повернено 51959,49 гривень. Також  повернуто  надміру виплачених коштів в бюджет  за попередні роки на суму 7414,25 грн.       

       Відмова  від  добровільного повернення надміру виплачених коштів тягне за собою відповідальність в судовому порядку відповідно до законодавства України . За 2015 рік  було передано до суду 8 справ.

     Отримувачі  соціальних допомог та субсидій при подачі документів та заповненні декларації часто допускають такі помилки:

      не вказують суму доходів від земельних та майнових паїв, зданих в аренду;

        не вказують суму доходів  від тимчасових заробітків, отриманих на роботах без занесення в трудову  книжку, наприклад по договорах  різноманітного  характеру;

          не вказують  суму отриманих аліментів;

          не вказують доходи, отримані  за сумісництвом;

          не вказують  суми заохочень, отриманих від профспілок .

     Хочеться зазначити, що отримувачі державної допомоги повинні усвідомлювати, що несуть свою частку відповідальності за раціональне використання державних коштів. Заявник та члени його сім’ї  повинні відповідати за достовірність наданої інформації,  відомостей про доходи та майно, які вплинули або могли вплинути на встановлення права при  призначенні  соціальної допомоги  та її розмір.

      Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради просить отримувачів всіх видів допомог та субсидії бути уважними при заповненні  заяви та декларації.

 

Переглядів: 204 | Додав: Falcon | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0