Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Квітень » 20 » Сектор державних соціальних інспекторів інформує :
14:01
Сектор державних соціальних інспекторів інформує :
     Кожний громадянин, який звертається до управління праці та соціального захисту населення за призначенням будь – якого виду соціальної допомоги чи субсидії, зобов”язаний заповнити декларацію про доходи та майновий стан на підставі довідок про доходи кожного члена сім”ї. Заявник несе повну відповідальність за достовірність даних, заявлених ним в декларації.
     Органи праці та соціального захисту населеня мають право робити запити та безоплатно отримувати від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентеризації інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування  інформацію необхідну для проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидії чи соціальної допомоги.
      Якщо сім”єю приховано або навмисно подано недостовірні дані  про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги чи субсидії та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, тоді:
- надання раніше призначеної субсидії чи соціальної допомоги припиняється;
- спеціалісти управління праці та соціального захисту населення  визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють терміни їх повернення залежно від матеріального стану сім”ї;
- повідомляють уповноваженого представника сім”ї (заявника) про обсяг надміру виплачених коштів та терміни їх повернення;
- у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно  у встановлені терміни вирішують питання про їх стягнення в судовому порядку.
      На практиці нерідко зустрічаються випадки, коли заявник надає недостовірні дані про доходи при заповненні декларації. Так, за  перший квартал 2012 рік соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради було виявлено 51 випадки надання недостовірної інформації про доходи та майновий стан отримувачів соціальних допомог та субсидій, в тому числі 36 – при подачі запитів  до податкової інспекції і 15 – при відвідуванні місця роботи заявників або членів їх сімей. Переплата коштів державних соціальних допомог та субсидій за виявленими порушеннями склала 1514,97 тис. гривень, з яких станом на 01.04.2012 року винними особами та організаціями повернено 5861,82 тис. гривень.
           

Переглядів: 374 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0