Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Жовтень » 7 » Робота з ветеранами на контролі
15:09
Робота з ветеранами на контролі
  
  В Управлінні праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради (далі Управління) організована та здійснюється, згідно вимог чинного законодавства, систематична робота у напрямку забезпечення соціальної підтримки осіб на яких поширюється дія Законів України „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та «Про жертви нацистських переслідувань»:
1). Проводиться відшкодування вартості пільг щодо оплати ветеранами житлово-комунальних послуг.
2). З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни, особам на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»  щорічно Управлінням проводиться нарахування та виплата через поштові відділення зв’язку або установи банків шляхом перерахування коштів на особистий рахунок громадян за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами — за місцем їх проживання. (за період 2012- 2013 років здійснено 2672 таких виплати);
3). Для забезпечення повсякденних потреб та духовних інтересів наших найповажніших співгромадян,  відповідно до Закону України   „ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” проводяться безоплатні капітальні ремонти власних житлових будинків і квартир інвалідів війни та прирівняних до них осіб. ( за 2012-2013 здійснено 3 безоплатних капітальних ремонти).
4). З метою створення сприятливих соціальних умов життя для ветеранів війни та осіб що до них прирівняні укладені договори з міськими підприємцями, що здійснюють перевезення пасажирів в режимі «маршрутного таксі» в частині здійснення безоплатного перевезення ветеранів війни в міському громадському транспорті, з подальшим відшкодуванням витрат за рахунок субвенції з державного бюджету (робота проводиться постійно).
5). Для покращення побутових умов ветеранів міста  Управлінням проводиться відшкодування готівкою витрат на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу (даною пільгою по м. Глухів користуються 124 ветерани).  
6). На окремому контролі знаходиться питання забезпечення ветеранів війни і осіб до них прирівняних путівками на здійснення санаторно-курортного лікування та оздоровлення (за 2012-2013 надано 19 путівок) та питання забезпечення їх автотранспортом (виділено 3 автомобілі), технічними засобами реабілітації для осіб з обмеженими можливостями (коляски, милиці і т.д.).
7). За бажанням ветеранів здійснюється їх направлення до будинків-інтернатів з повним пансіоном за рахунок коштів державного бюджету (за період 2012-2013 років направлено 11 осіб)
8). Призначається щомісячна компенсаційна виплата (компенсація) непрацюючим фізичним особам, що постійно надають соціальні послуги ветеранам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, крім осіб, що обслуговуються соціальними службами. На даний час такі виплати проводяться 337 особам, у відповідності та з дотриманням вимог чинного законодавства з цього питання.
9). Вживаються заходи щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни шляхом проведення обстежень умов проживання ветеранів війни, при необхідності надається потрібна допомога.
10). За необхідності, забезпечується надання Глухівською ЦРЛ безоплатних ліків ветеранам, позачергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та аптеках та першочергова госпіталізація, проводиться компенсація витрат на зубопротезування.
11). Здійснюються компенсаційні виплати на проведення безоплатного поховання померлих інвалідів війни та учасників бойових дій (за 2012-2013 опрацьовано 40 звернень).
Для забезпечення актуалізації інформації про ветеранів війни налагоджена плідна взаємодія з міською Спілкою ветеранів війни в частині обміну інформацією.

Переглядів: 290 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0