Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Грудень » 21 » Психологічна реабілітація для учасників АТО
10:38
Психологічна реабілітація для учасників АТО

      З метою реалізації бюджетної програми «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції», порядок використання коштів передбачених у державному бюджеті для здійснення якої затверджено постановою Кабінет Міністрів України від 31.03.2015 
№ 221 Державна служба України у справах ветеранів війни і учасників антитерористичної операції листом від 17.11.2015 № 4267/01/08.1-15 повідомляє.
   Згідно з рекомендаціями фахівців – психологів зокрема членів створеної при Службі Міжвідомчої комісії з питань організації психологічної реабілітації постраждали учасників антитерористичної операції, психологічної допомоги і реабілітації потребують всі учасники бойових дій з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розкладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, а також відновлення психічного здоров’я та ефектної соціальної поведінки, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Тому будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, має право звернутися до органів соціального захисту населення із заявою про надання послуг з психологічної реабілітації.
   Реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції:
-    ДП Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофздоровниця» , 62363, Харківська область, Дергачівський раной, с. Березівське, тел. (057) 700-33-16;
-    ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт», 67780, Одеська область, Білгород-Дністровський район, смт. Сергіївка, вул.. Гагаріна, 1/а, тел. (04840) 4-87-10, 4-88-41; 
-    ТОВ Санаторій «Феофанія»,  03143, м. Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27, тел. (044) 469-56-71, 526-71-12;
-    Менський санаторій «Остреч», 15600, Чернігівська область, Менський район, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел. (04644) 2-14-12.
   Звертаємо Вашу увагу, що строк психологічної реабілітації згідно умов договорів має складати не менше 14 календарних днів.
   Кожною реабілітаційною установою надаються послуги з психологічної реабілітації, які включають, поряд з проведенням індивідуальних та групових зустрічей з досвідченими психологами (у функції який входить психологічна діагностика, просвіта та консультування тощо), також відвідування різноманітних екскурсій до музеїв, пам’яток природи, які мають історико-меморіальне або культурно-естетичне значення, спортивно-оздоровчі заходи, зокрема безоплатне відвідування басейну, спортивної зали, освітньо-пізнавальних та релаксаційних заходів, включаючи концерти, спектаклі тощо, в залежності від індивідуальних побажань отримувачів послуг, матеріально-технічної бази та розташування установи, що зумовлене унікальним природним, етнічним та культурним надбанням певної місцевості. 
   Жодних медичних довідок щодо проходження учасником АТО психологічної реабілітації реабілітаційна установа не дає (ні самому учаснику АТО, ні жодній лікувальній установі за місцем його проживанням (реєстрації) а також за місцем його працевлаштування). Також зважаючи, що послуги з психологічної реабілітації не передбачають медикаментозного лікування, жодної медичної картки, історії хвороби тощо на учасника АТО не заводиться.
Якщо ж учасник АТО вже перебуваючи на санаторно-курортним лікуванні виявив бажання пройти психологічну реабілітацію та написав відповідну заяву, реабілітаційна установа надає йому вказані послуги.
   Просимо всіх учасників антитерористичної операції, які бажають отримати психологічну реабілітацію у вказаних вище санаторіях просимо звернутися до управління соціального захисту населення Глухівської міської ради з необхідним пакетом документів:
- копія паспорта 1, 2 сторінки та прописка; 
- копія посвідчення учасника бойових дій;
- копія довідки про участь в антитерористичної операції, за адресою:  
м. Глухів, вул. Курлука 1/3, каб. 9, тел. 7-03-63. 

Переглядів: 168 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0