Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Квітень » 5 » Проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
11:16
Проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
У місті гострою залишається проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, хто, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують заробітну плату «в конвертах».
Для безпосередніх працівників неформальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною і тому ризикованою; вона не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці тощо. Робота неформально зайнятих працівників не зараховується до трудового стажу. Нерідко прихована зайнятість набуває примусового характеру, особливо коли працівники змушені виконувати додатковий обсяг робіт. У результаті збільшується захворюваність, погіршується якість робочої сили, руйнується психологія людини-працівника.
Одним зі шляхів рішення питання легалізації заробітної плати і трудових відносин є здійснення комплексних перевірок дотримання законодавства про працю і застосування до порушників законодавства за результатами перевірок відповідних мір впливу.
Протягом січня - березня 2012 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 29 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності. В ході обстежень у 11 суб’єктів підприємницької діяльності було виявлено 13 працівників з якими не були зареєстровані трудові договори в центрі зайнятості. Після проведеної роз’яснювальної роботи, з 9 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори.
Проведено 7 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 12 суб’єктів підприємницької діяльності щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення. В результаті проведеної роботи, приватними підприємцями дані зобов’язання щодо усунення виявлених порушень. Усунення виявлених порушень знаходиться на постійному контролі у членів робочої групи згідно розподілу функціональних обов’язків.
Складом робочої групи відмічено, що і надалі необхідно проводити тісну, злагоджену роботу органів місцевого самоврядування, державних контролюючих органів та соціальних партнерів, направлену на легалізацію "тіньової" зайнятості та "тіньової" заробітної плати в місті.
Переглядів: 541 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0