Проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення - 5 Квітня 2012 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 04.12.2016, 16:12

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2012 » Квітень » 5 » Проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
11:16
Проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
У місті гострою залишається проблема легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, хто, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують заробітну плату «в конвертах».
Для безпосередніх працівників неформальна зайнятість є нестабільною, нерегулярною і тому ризикованою; вона не гарантує одержання трудових доходів. Така зайнятість позбавляє частину найманих працівників багатьох соціальних прав, передбачених Конституцією України і Кодексом законів про працю України: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці тощо. Робота неформально зайнятих працівників не зараховується до трудового стажу. Нерідко прихована зайнятість набуває примусового характеру, особливо коли працівники змушені виконувати додатковий обсяг робіт. У результаті збільшується захворюваність, погіршується якість робочої сили, руйнується психологія людини-працівника.
Одним зі шляхів рішення питання легалізації заробітної плати і трудових відносин є здійснення комплексних перевірок дотримання законодавства про працю і застосування до порушників законодавства за результатами перевірок відповідних мір впливу.
Протягом січня - березня 2012 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 29 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності. В ході обстежень у 11 суб’єктів підприємницької діяльності було виявлено 13 працівників з якими не були зареєстровані трудові договори в центрі зайнятості. Після проведеної роз’яснювальної роботи, з 9 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори.
Проведено 7 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких було заслухано 12 суб’єктів підприємницької діяльності щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення. В результаті проведеної роботи, приватними підприємцями дані зобов’язання щодо усунення виявлених порушень. Усунення виявлених порушень знаходиться на постійному контролі у членів робочої групи згідно розподілу функціональних обов’язків.
Складом робочої групи відмічено, що і надалі необхідно проводити тісну, злагоджену роботу органів місцевого самоврядування, державних контролюючих органів та соціальних партнерів, направлену на легалізацію "тіньової" зайнятості та "тіньової" заробітної плати в місті.
Переглядів: 480 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання