Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Жовтень » 28 » Про забезпечення автомобілями інвалідів війни
12:39
Про забезпечення автомобілями інвалідів війни

   Процедура видачі в користування інвалідам автомобілів регламентується Порядком забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999  (далі - Порядок). 
    Порядком визначено, що інваліди війни у позачерговому порядку безоплатно забезпечуються автомобілем за наявності медичних показань та протипоказань до керування ним. Інваліди війни І групи по зору або без обох рук забезпечуються автомобілем позачергово на пільгових умовах з оплатою   7 відсотків вартості незалежно від наявності медичних показань і за наявності протипоказань до керування ним. 
   Першочергово забезпечуються автомобілями інваліди, які відповідно до статті 11 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілями). 
  Згідно з пунктом 3 Порядку підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява, документи, зазначені у пункті 34 цього Порядку, та висновок обласної медико-соціальної експертної комісії (далі – облМСЕК) про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.
   Для одержання направлення на проходження медичного огляду в лікувальній установі з метою подальшого проходження облМСЕК для визначення показань на забезпечення спецавтомобілем потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту населення. За наявності у інваліда протипоказань до самостійного керування, забезпечення автомобілем проводиться з передачею права користування члену сім'ї інваліда, який проживає і зареєстрований за місцем проживання інваліда, або іншій особі. 
До місцевого управління соціального захисту населення інваліду потрібно подати наступні документи:
- заяву встановленого зразка;
- копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, пільгового посвідчення;
- довідку, видану військкоматом, що підтверджує участь інваліда  у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією;
- документи, що підтверджують родинні стосунки з членом сім’ї, якому буде передане право користування автомобілем;
- копію паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, посвідчення водія та медичну довідку про придатність до керування члена сім’ї або іншої особи, що буде здійснювати керування автомобілем.
   Після проходження медичного огляду в облМСЕК та надходження до Департаменту позитивного висновку облМСЕК буде розглянуте питання про зарахування інваліда на облік по забезпеченню спецавтотранспортом. 
На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди, які:
- не мають в особистому користуванні автомобільного транспортного засобу, у тому числі придбаного за власні кошти або отриманого  через головне управління соціального захисту, що перебував в експлуатації менш як 10 років;
- протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п'ять років.
   Забезпечення інвалідів автомобілями здійснюється відповідно до чинного законодавства із дотриманням черговості серед інвалідів відповідної категорії та в межах видатків, передбачених в державному бюджеті на ці цілі.
   Додаткову інформацію з даного питання можна одержати за адресою: 

управління соціального захисту населення Глухівської міської ради, вул. Курлука, 1/3,  м. Глухів, 41400, тел. (05444) 7-03-63, кабінет № 9. 

Переглядів: 85 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0