Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Липень » 13 » Про виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування
15:53
Про виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування
Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки (далі - грошова компенсація) та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, передбачених Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" та "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785.
Грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.
Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:
- інвалідам I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;
- інвалідам III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.02.2011 № 55 встановлено середню вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", у сумі 300 гривень.
Грошова компенсація виплачується вказаним особам через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.
Право на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування настає з дня звернення із заявою до органів праці та соціального захисту населення про її виплату один раз на два роки (з урахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування).
Особам, які перебувають на повному державному утриманні, грошова компенсація та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачуються згідно з цим Порядком.
Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі - грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування) іншим категоріям інвалідів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 № 150.
Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування для цієї категорії осіб нараховується і виплачується в таких розмірах:
- інвалідам I і II групи - 75 відсотків,
- інвалідам III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.
Вартість санаторно-курортної путівки для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" становить 300 гривень.
Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування інваліду, який працює (навчається), виплачується на підставі довідки з місця роботи (навчання) про те, що він протягом трьох років не одержував безоплатну санаторно-курортну путівку.
Слід звернути увагу, що у разі, коли інвалід одержав безоплатну путівку не через орган праці та соціального захисту населення, виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування такій особі не проводиться.
Грошова компенсація за самостійне лікування інваліда виплачується один раз на три календарних роки, якщо інвалід не одержував безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу, у розмірі, обчисленому відповідно до цього Порядку, на час проведення оздоровлення.

Переглядів: 501 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0