Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Березень » 30 » Про укладання колективного договору
11:39
Про укладання колективного договору
   Колективний договір укладається на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Сторона, яка отримала пропозицію розпочати переговори, повинна їх розпочати протягом семи днів (стаття 10 Закону України "Про колективні договори і угоди".
Для мотивації укладення колективних договорів потрібно використати наступні фактори:
   Колективний договір забезпечує стійкі відносини між роботодавцем і працівниками та їх представниками в особі профспілок.
   Діючи колективно, працівники мають більше шансів задовольнити свої потреби.
   Коло виробничих, трудових та соціально-економічних питань, що регулює колективний договір необмежене, лише б  вони  перебували  в  межах повноважень сторін.
   Коло гарантій зафіксоване законодавством про працю досить вузьке, рівень гарантій недостатній для забезпечення належного рівня життя. Самі гарантії не завжди є нормами прямої дії. Законодавство та угоди встановлюють мінімальні гарантії,   конкретний   їх   рівень   визначається  в   колдоговорі   господарюючого суб'єкта.
Перед профкомом не повинно стояти питання: укладати чи не укладати колективний договір. Відповідь однозначно позитивна. Колдоговір це єдиний акт соціального партнерства, виконання зобов'язань за яким може бути захищене в судовому порядку.
Має переваги і роботодавець. Врегулювання відносин з працівниками дозволить йому мати надійний соціальний клімат в колективі, локалізувати можливість конфліктів та страйків при умові виконання колективного договору.
У випадку, коли власник (уповноважений ним орган) відмовляється розпочати колективні переговори потрібно:
 - офіційно  звернутись  до   власника  (уповноваженого  ним   органу)   з
пропозицією розпочати колективні переговори;
 - провести   засідання   профспілкового   комітету,   де   розглянути   це питання, інформувати членів профспілки про прийняті рішення;
 - ініціювати  проведення  зборів  колективу  працівників для  розгляду даного питання, а при необхідності мітингів і пікетування;
 - при    відсутності    реакції   роботодавця    звернутись до Державної інспекції праці, інспектори якої мають повноваження дати припис роботодавцю усунути дане  порушення   Закону     та   внести   подання   до   суду   щодо  притягнення   до адміністративної відповідальності винних осіб;
 - порушити дане питання перед соціальними партнерами вищого рівня;
 - ініціювати  виникнення  колективного  трудового  спору  виходячи  з статті 2 пункт б) Закону України "Про порядок розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів)".
У випадку, якщо профком не може знайти відповіді який орган (особа) відповідно до статуту чи іншого установчого документу має повноваження на ведення колективних переговорів, укладення колективного договору (регулювання трудових та соціально-економічних відносин) чи місце його знаходження потрібно письмово звернутись до керівника підприємства, установи, організації. Така інформація мас бути надана відповідно до статті 10 Закону України "Про колективні договори і угоди".
Проведення цієї роботи можливе лише за умови довіри рядових членів профспілки до профспілкового комітету та максимальної підтримки його дій, повної гласності та відкритості роботи виборного органу профспілкової організації, розуміння профкому, що цю роботу може зініціювати і організувати лише він, що вона вкрай необхідна людям.
Переглядів: 513 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0