Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Серпень » 6 » Про стан виконання Програми зайнятості населення міста на період до 2017 року
16:19
Про стан виконання Програми зайнятості населення міста на період до 2017 року
З метою розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, соціального захисту від безробіття на основі визначення галузевих пріоритетів у збереженні наявних робочих місць та створенні нових, самозайнятості, легалізації тіньової зайнятості, розвитку підприємництва, проведення в місті активної соціально – економічної політики, .рішенням сесії міської ради 27 червня 2013 року №580 , було затверджено Програму зайнятості населення міста на період до 2017 року.
Виконанню програми зайнятості населення приділяється постійна увага.
Протягом І півріччя 2013 року в центрі зайнятості отримували послуги, передбачені системою страхування на випадок безробіття 1323 незайнятих громадян міста, серед них 52,0 % складали жінки, 49% – молодь у віці до 35 років .
Протягом звітного періоду працевлаштовано 329 чол., в тому числі молоді у віці до 35 років – 122 чол., з числа безробітних – 228 чол. Рівень працевлаштування безробітних громадян збільшився і становить 17,2 відсотка.
    Для забезпечення скорішої адаптації безробітних громадян на ринку праці, підвищення їх конкурентоспроможності центром зайнятості приділялась увага підвищенню якості та повноти спектру профорієнтаційних послуг. З урахуванням потреб ринку праці здійснювалась професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.
Пріоритет надавався новим формам навчання: на замовлення роботодавців, у тому числі за модульною формою, стажуванню, за напрямками підприємницької діяльності, а також за професіями, які сприяли індивідуальній трудовій діяльності .
    Протягом звітного періоду проводилася робота по організації тимчасових робіт. Брали участь в тимчасових роботах  28 чол., відпрацьовано 515 л/днів. Безробітні громадяни працювали на таких підприємствах, організаціях, установах міста:
-    НВФ  „Модуль”;
-    ТОВ «Глухів-Агроінвест»;
-    філія Глухівська ДЕД доч. підприємство Сумський облавтодор;
-    ПСП Глухівський ринок;
-    ПП Мілюта В.Г.;
-    ДП Глухівський агролісгосп.
На оплату праці осіб, які приймали участь у тимчасових роботах витрачено коштів підприємств на суму 63,5 тис.грн.
Отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи 14 чол. Основний вид діяльності торгівля та надання послуг населенню.
На 2013рік заплановано створити 340 нових робочих місць, станом на 01.07.2013р. створено - 385р.м., що складає 113,2% від запланованого на рік


усього

для працівників у юридичних осіб

для працівників у фізичних осіб – підприємців (за трудовими договорами)

фізичних осіб-підприємцівчоловік

у % до

річного плану


385

113,2

29

269

87


У юридичних осіб утворено 29 робочих місць , що складає 7,5% від загальної кількості створених робочих місць ( за червень створено 2 р.м.):
ДНЗ «Фіалка» -1 р.м.;
УМК «Салверст» - 2р.м.;
ТОВ «Еко-Прайм» -1 р.м.;
Редакція газети «Неделя» -2р.м.
КП «Ритуальні послуги» -1р.м.
ДП «Глухівське лісове господарство»-11 р.м.;
КП «Глухівський тепловий район» - 8 р.м.;
Управління ветеринарної медицини -1р.м.
ВЖРЕКП – 1р.м.,
Радіологічна лабораторія «Екотайм» – 1р.м.
Зареєстровано в центрі зайнятості 269трудових договорів, укладених між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками (69,9%) ( за червень зареєстровано 48 трудових договорів).
Фізичних осіб – підприємців зареєстровано -87чол. (22,6%) ( за черввень зареєстровано -8 р.м.). 14 чоловікам надано одноразову  матеріальну допомогу для організації підприємницької діяльності.
Протягом січня- червня 2013 року ліквідовано 366 робочих місць.
У юридичних осіб вивільнено 11чоловік (3,0%):
КП «Бюро технічної інвентаризації» -10 чол.,
Глухівська об’єднана державна податкова інспекція -1р.м.
Розірвано трудових договорів укладених між фізичними особами – підприємцями та найманими працівниками – 215, що складає 58,7% до загальної кількості ліквідованих робочих місць.
Знято з реєстрації фізичних осіб підприємців – 140 чол.(38,3%до загальної кількості ліквідованих робочих місць).
Співвідношення створених робочих місць до ліквідованих складає +19.
Протягом січня –червня 2013 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 14 засідань робочої групи. В результаті проведеної роботи, з 21 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори, у 48 трудових договорах внесені зміни щодо оплати праці відповідно до чинного законодавства. Згідно рішення робочої групи до територіальної державної інспекції з питань праці направлено інформацію по 11 СПД для проведення перевірок щодо додержання приватними підприємцями законодавства про працю. Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, як з роботодавцями, так і з найманими працівниками щодо соціальної захищеності працівників. Протягом січня – червня 2013 року на веб- сайті УПСЗН та міської ради було розміщено 8 статей з даного питання та 2- - у місцевій газеті «Народна трибуна».


Переглядів: 350 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0