Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Березень » 30 » Про соціальні послуги
12:43
Про соціальні послуги

   Протягом останнього десятиліття система соціального обслуговування населення в Україні зазнала суттєвих змін. По-перше, окрім традиційних будинків-інтернатів, наприкінці 80-х років почали з’являтися територіальні центри. Це дозволило розширити спектр послуг для людей похилого віку та інвалідів. По-друге збільшилась кількість клієнтів соціальних служб. Це пов’язано як із демографічними змінами в суспільстві, погіршенням здоров’я та матеріального стану літніх людей, так і з постійним переглядом критеріїв до надання різного виду допомоги. По-третє, під впливом західних спеціалістів соціальної роботи, різноманітних європейських та американських проектів, а також появою в Україні соціальної роботи як професії, почали розвиватися принципово нові для країни соціальні служби та надаватися нові соціальні послуги. В останні роки основний наголос у наданні соціальних послуг літнім людям державні органи соціального захисту населення зробили на роботі територіальних центрів соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг).
   Одним із пріоритетних напрямків роботи територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради є надання соціально-побутових послуг одиноким, одиноко проживаючим громадянам похилого віку, інвалідам, які мешкають на території міста.  
   Громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку із частковою втратою рухової активності,  обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома.   
   Постійно продовжується  робота, спрямована на охоплення соціальним обслуговуванням одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян, які за медичними висновками потребують  допомоги.
   Відділення соціальної допомоги вдома надає одиноким непрацездатним громадянам  біля 40 видів соціально-побутових послуг купівля і доставка продовольчих і промислових товарів, виконання повсякденних послуг (підготування продуктів для приготування їжі, миття овочів, фруктів і посуду, винесення сміття та ін.),  приготування їжі, годування (для ліжково-хворих), прання білизни, прасування білизни, дрібний ремонт одягу,заміна постільної і натільної білизни, прибирання житла тощо.                                                                  
   Відповідно до затверджених графіків роботи соціальні робітники відвідують своїх підопічних 3-5 разів на тиждень та надають їм послуги відповідно до укладених договорів. За 2015 рік було прийнято на обслуговування 45 громадян, знято з обслуговування з різних причин – 63 особи. Для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги, не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд  надаються платні соціальні послуги.
   Тарифи на платні соціальні послуги затверджені рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради №304 від 29.12.2015 року. Платні соціально-побутові  послуги за 2015 рік отримали 37 осіб  на суму 24,9 тис. грн.  

Переглядів: 121 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0