Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Липень » 31 » Про роботу з питань запобігання насильству в сім`ї та протидії торгівлі людьми
14:48
Про роботу з питань запобігання насильству в сім`ї та протидії торгівлі людьми

   28 липня 2017 року відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради провів захід з питань запобігання насильству в сім`ї та протидії торгівлі людьми. 
   Захід був проведений на базі жіночої консультації Глухівської ЦРЛ під час якого було проведено  просвітницьку роботу для вагітних жінок про проблеми насильства в сім'ї,  протидії торгівлі людьми, а також забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
Всі ці три проблеми  пов`язані між собою. Тому сьогодні ми пропонуємо обсудити один із видів насильства, про яке мало хто згадує, мало хто задумується, але, на нашу думку, це корінь багатьох бід – економічне насильство. Як друкують в посібниках для психологів: «Економічне насильство в сім’ї — це навмисні дії одного члена сім’ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров’ю, або навіть призвести до смерті постраждалого». Як не прикро, але це правда.
   Чому це відбувається? Бо в українському суспільстві не говорять про такі речі, адже соромно. А якщо говорять то лише на рівні родинних стосунків. А даремно!
Ось наприклад.
   Ситуація перша: сім’я, в якій домінуючу роль грає чоловік – тільки він володіє сімейним бюджетом, вирішує, що з одягу, косметики, продуктів харчування потрібно купити кожному з членів сім’ї. В більшості випадків така особа не обділяє себе, а діти та жінка залежать від настрою господаря…
   Ситуація друга: чоловік та дружина прожили разом понад 20 років. Спільно вели господарство (ремонт будинку, придбання різних речей, як коштовних, так і потрібних в повсякденному житті), виховували дітей, відпочивали… І раптом розлучення – квартира, машина, дача оформлені на господаря, а він вирішив, що все це його і інші не мають права претендувати ні на що…
   Ситуація третя: старенька бабуся, яка все своє життя тяжкою працею заробляла копійчину і намагалась одягнути, нагодувати своїх діточок, щоб не гірше, ніж інші… Ось діточки виросли, старенька допомогти більше не в силах, тож можна продати її будинок, забрати пенсію, а її до будинку пристарілих…
   І таких прикладів можна привести безліч! Та на жаль, дивлячись з боку на ці ситуації ми розуміємо, що одна особа вирішила встановити контроль над іншою, стати єдиним «розпорядником» її життя. А що ж потім? Потім - невпевненість в собі, в завтрашньому дні; залежність від кривдника (куди піти, що сказати, що зробити); замкнутість… І якщо вчасно не розірвати цей ланцюг – безвихідь і..
   Прикро, що в подібних ситуаціях жертва не може адекватно оцінювати ситуацію, і в більшості випадків не намагається себе захистити. А під час розмови стверджує «Сама в усьому винна: дозволила собою керувати; не так виховала дитину; занадто довіряла; забагато дозволяла…»
   Тема попередження сімейного насильства вже багато років знаходиться у центрі міжнародного обговорення. 
   За 6 місяців 2017 року відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді провів соціальну роботу з 32 сім`ями в яких проблема насильства в сім`ї. 
   Отже, якщо Ви потерпаєте від насильства в сім'ї або є реальна загроза його вчинення, Ви можете звернутися по допомогу до спеціалістів відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради за адресою: вул. Інститутська,3 (тел. 3-28-73). Будьте впевнені, що будь-яка інформація приватного характеру не буде розголошена соціальним працівником.

Переглядів: 71 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0