Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Грудень » 19 » Про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Глухівської міської ради
10:17
Про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Глухівської міської ради
   З метою координації роботи, щодо забезпечення соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі, рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради № 24 від 29.01.09р. створено спостережну комісію. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 року № 1042 „Про внесення змін до Положення про спостережні комісії” рішенням виконавчого комітету № 306 від 25.11.2010 року „Про спостережну комісію при виконавчому комітеті Глухівської міської ради” внесено зміни до Положення про спостережну комісію при Глухівській міській раді. До складу спостережної комісії керівники управлінь соціального спрямування, головний лікар ЦРБ, член ради громадської організації ветеранів війни, праці та ЗСУ. Очолює спостережну комісію заступник міського голови Терещенко І.І.
   На обліку спостережної комісії станом на 15.12.2013 року перебуває 11 осіб, звільнених умовно-достроково з місць позбавлення волі. З особами, звільненими з місць позбавлення волі проводяться бесіди виховного характеру особисто начальником управління праці та соціального захисту населення міської ради і членами громадської організації ветеранів війни, праці та ЗС України. З початку року проведено 16 засідань спостережної комісії.
Здійснюється робота по сприянню особам, які звільнились з місць позбавлення волі, у відновленні паспортів, оформленні документів, необхідних для працевлаштування, розв’язанні соціальних проблем.
   Обстежені умови  проживання звільнених осіб з місць позбавлення волі, надано 32 різноманітні індивідуальні послуги, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, отримали  допомоги: 4 особи одноразову грошову допомогу, 1 – субсидію на ЖКП, одяг від ТОВ «Червоний Хрест».
    Забезпечено здійснення комплексу заходів щодо сприяння у працевлаштуванні звільнених осіб. Для осіб, які звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, на підприємствах міста заброньовано 2 робочі місця.    Протягом 2013 року до міськрайонного центру зайнятості звернулось 3 вищеназваних осіб. Вони залучались до участі в семінарах, їм надавались індивідуальні профінформаційні та профконсультаційні послуги, також здійснювались послуги по підбору підходящої роботи. В даний час перебуває на обліку 1 особа.
   Глухівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечується соціальний супровід неповнолітніх та молодих людей, які засуджені  до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, а також молодих людей, які повернулись з місць позбавлення волі, а саме: обстежуються умови проживання, визначаються основні проблеми, надаються різні види допомоги. На обліку Центру станом перебуває 30  неповнолітніх та молодих осіб віком до 35 років, які засуджені з відстрочкою виконання вироку, їм надано 52 різноманітні індивідуальні  послуги.
   Після звільнення осіб з місць позбавлення волі раніше судимі своєчасно ставляться на профілактичний облік Глухівського МВ, заводяться інформаційно-пошукові картки. Забезпечено кожного дільничного інспектора міліції  щодо проживання та взяття під нагляд на території адміністративної дільниці  звільнених з місць позбавлення волі.
   Налагоджену тісну співпрацю з Глухівським міжрайонним відділом кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВП в сумській області, а саме: на засіданнях спостережної комісії  заступник начальник КВІ звітує щоквартально про здійснення контролю за прибуття до місця проживання осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. В червні  2013 року голові Глухівського міськрайонного суду та прокурору міжрайонної прокуратури направлено подання на засудженого до виправних робіт Дегтяра О.М.для вирішення питання про дострокове звільнення від відбування покарання; з місця роботи засудженого отримані позитивні характеристики.
   Здійснюється сприяння соціальній адаптації наркозалежних осіб, які звільнились з місць позбавлення волі - взяття на облік в наркологічному кабінеті ЦРЛ, здійснення медичних обстежень з метою виявлення у них інфекційних захворювань (СНІД, гепатит), в разі потреби - лікування в наркологічному відділенні ЦРЛ.
    Протитуберкульозним кабінетом Глухівської центральної районної лікарні забезпечується обов'язкове обстеження на туберкульоз всіх осіб звільнених з місць позбавлення волі.


Переглядів: 351 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0