Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Травень » 26 » Про порядок атестації робочих місць
14:51
Про порядок атестації робочих місць

 У якому порядку проводиться атестація робочих місць за умовами праці, якщо на підприємстві не передбачено посаду спеціаліста з охорони праці? Чи потрібно проводити атестацію для надання додаткової відпустки за особливий характер праці?

          Згідно з п.4 та п.5 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, установі чи організації.
          Згідно з п.2.2 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених Міністром  праці України та Головним державним санітарним лікарем України 01.09.92 р. (постанова №41), до складу атестаційної комісії рекомендується вводити головних спеціалістів, працівників відділу кадрів, праці та заробітної плати, охорони праці, органів охорони здоров'я підприємства, представників громадських організацій.
         Отже, як випливає з викладеного, склад атестаційної комісії
підприємство (організація, установа) визначає самостійно.
Щодо надання щорічної додаткової відпустки, то згідно зі ст.8 Закону України "Про відпустки", конкретна тривалість відпусток за особливий характер праці встановлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Атестація робочих місць за умовами праці в такому разі не вимагається.
           Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, проводиться власником або уповноваженим ним органом.

Переглядів: 261 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0