Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Лютий » 1 » Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення
17:51
Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення
   28.12.2011 р. уряд прийняв постанову № 1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”, яка набула чинності з 1 січня 2012 року.
   Постановою було передбачено покращення рівня пенсійного забезпечення насамперед інвалідів війни, яким  із 1 січня 2012 року на 25 відсотків  підвищені пенсії, призначені відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
   На 25 відсотків збільшився розмір пенсій, обчислених відповідно до ст. 27 та частини другої ст. 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсій за вислугу років та по інвалідності, призначених відповідно до статей 13, 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
   Збільшення розмірів пенсій здійснювалось без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, сум індексації та інших доплат до пенсії.
   Після перерахунку розмір пенсійних виплат або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня – 8220,00 грн.).
   Крім того, у всіх випадках з 1 січня 2012 р. інвалідам війни у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи – 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255, III групи – 225, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
   До 1 січня такі розміри становили: у інвалідів війни І групи – 240% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у інвалідів війни II групи – 215% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у інвалідів війни III групи – 190% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
   Тобто, розмір пенсійних виплат інвалідів війни з 1 січня 2012 року не може бути менше:
 
 Категорія                        Відсоток     Розмір з 01.01.2012
           (прожитковий мінімум для непрацездатних – 822 грн.)

інваліди війни І   групи       285%       2342,70 грн.
інваліди війни II  групи       255%       2096,10 грн.
інваліди війни III групи       225%       1849,50 грн.
 
   Якщо інваліду війни встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною, то вона виплачується понад зазначені суми пенсійних виплат.
   Урядовою постановою було передбачено збільшення розмірів підвищень членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які встановлюються до пенсії відповідно до частини четвертої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
   Так, розмір підвищення становить:
членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) – 42 % прожиткового мінімуму;
членам сімей померлих, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, – 28 % прожиткового мінімуму;
дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 12 % прожиткового мінімуму.
   Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань") підвищення до пенсії, встановлене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", провадиться у розмірі 7 % прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2012 року замість суми 49,80 грн. підвищення становить 57,54 грн.
   На виконання постанови перерахунок пенсій проведено з 1 січня 2012 року в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних страв, що не потребувало додаткових звернень пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.
   Виплата перерахованих сум буде здійснена у лютому з доплатою із січня.

Переглядів: 541 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0