Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Квітень » 13 » Про пенсійну реформу
16:34
Про пенсійну реформу
В Україні пенсії виплачуються вчасно і у повному обсязі. Чому Уряд наполягає на проведенні пенсійної реформи?
  Насправді не все так добре.  Дійсно виплачуються пенсії вчасно, але лише завдяки дотаціям з державного бюджету. І так триває вже не перший рік. У 2009 році дефіцит бюджету Пенсійного фонду України складав 19 мільярдів гривень, у 2010-му – 26,6 мільярдів гривень. У 2011-му, за відсутності реформи,  дефіцит бюджету Пенсійного Фонду України за прогнозами складе 20 мільярдів гривень, навіть при умові росту ВВП на 4 %.  До Пенсійного Фонду щомісяця від сплати внесків надходить лише 54 % потрібних сум, ще 31% – це обов’язкові відшкодування з державного бюджету, решта – дотації.

Немає коштів через те, що роботодавці не сплачують внески до Пенсійного фонду, чи є інші причини?
 Ні, якраз платіжна дисципліна - на високому рівні. 99 % платників справно розраховується з Пенсійним фондом. Причини нестачі коштів загальні. По-перше –  це темпи старіння населення.  Кожний 3-й мешканець – пенсіонер. На 100 працюючих припадає  82 пенсіонери. Пенсійний вік в Україні – найнижчий у світі. По-друге – власне стан економіки країни. В умовах світової кризи ріст ФОП проблематичний, а від нього, як відомо, залежить розмір внесків до Пенсійного фонду. Ось і виходить: немає зарплати – немає коштів на пенсію. З іншого боку, пенсії у більшості населення не високі, тому уряд постійно, хоч і не дуже суттєво,  підвищує їх. Відповідно,  потреба  коштів зростає.  Але це все напівміри, які змінити ситуацію докорінно не можуть.

Що дасть реформа?
 Звичайно потрібні зміни. Бо якщо нічого не робити, то ми знову будемо мати факт заборгованості з виплати пенсії, будемо виплачувати пенсії  продуктами, галошами, тощо. Ці зміни, реформа пенсійної системи, повинні забезпечити справедливу систему розподілу пенсійних коштів, гарантувати виплату в солідарній системі, дати людям можливість накопичувати додаткову пенсію за рахунок власних  та  інвестиційного доходів. І при цьому гарантувати збереження накопичень як особистої власності, що  може успадковуватися.

Сьогодні зарплата у більшості людей не на багато перевищує  прожитковий мінімум чи  мінімальну пенсію.
Хто ж за такої ситуації буде сплачувати?

У тім то й справа, що підхід повинен бути комплексним і розрахованим на достатню перспективу. Законопроект, запропонований Урядом України, враховує нинішню ситуацію і тому планує ввести накопичувальну систему лише після стабілізації економіки і збалансування доходів і видатків Пенсійного фонду. Очікується, що це буде досягнуто у 2014 році.

Переглядів: 375 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0