Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Лютий » 12 » «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
17:09
«Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
   4 квітня 2013 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей» (далі – Закон), який набув чинності з 1 січня 2014 року.
Згідно з пунктом 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», у редакції, що була чинною до 01.01.2014 р., пенсії за особливі заслуги призначають матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Відповідно до внесених змін із 01.01.2014 р., якщо в разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснював батько, право на пенсію за особливі заслуги надається батькові. При цьому враховують дітей, усиновлених у визначеному порядку.
   Варто нагадати, що, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам України, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо.
   Категорії громадян, які мають право на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, визначено в статті 1 Закону.
   Пенсію за особливі заслуги встановлюють як надбавку до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із законом, у розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, незалежно від розміру пенсій. Розмір надбавки визначають відповідні комісії залежно від заслуг особи.
   У разі коли особа одночасно має право на надбавки, зазначені в кількох пунктах статті 1 Закону, призначають ту надбавку, що є більшою, у максимальному розмірі
   Пенсію за особливі заслуги встановлюють із дня звернення щодо призначення пенсії, але не раніше за дату набуття чинності положень закону, що визначає право на таку пенсію. Днем звернення з приводу встановлення пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги.
   Крім того, у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до ст. 1 Закону, непрацездатні члени сім'ї померлого, зазначені у ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на встановлення надбавки до пенсії. Надбавка встановлюється у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім'ї — 70%, двох і більше — 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Переглядів: 238 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0