«Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» - 12 Лютого 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Понеділок, 05.12.2016, 06:26

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Лютий » 12 » «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
17:09
«Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»
   4 квітня 2013 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей» (далі – Закон), який набув чинності з 1 січня 2014 року.
Згідно з пунктом 8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», у редакції, що була чинною до 01.01.2014 р., пенсії за особливі заслуги призначають матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку. Відповідно до внесених змін із 01.01.2014 р., якщо в разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснював батько, право на пенсію за особливі заслуги надається батькові. При цьому враховують дітей, усиновлених у визначеному порядку.
   Варто нагадати, що, згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», пенсії за особливі заслуги встановлюють громадянам України, що мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту тощо.
   Категорії громадян, які мають право на встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною, визначено в статті 1 Закону.
   Пенсію за особливі заслуги встановлюють як надбавку до розміру пенсії, на яку особа має право згідно із законом, у розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, що втратили працездатність, незалежно від розміру пенсій. Розмір надбавки визначають відповідні комісії залежно від заслуг особи.
   У разі коли особа одночасно має право на надбавки, зазначені в кількох пунктах статті 1 Закону, призначають ту надбавку, що є більшою, у максимальному розмірі
   Пенсію за особливі заслуги встановлюють із дня звернення щодо призначення пенсії, але не раніше за дату набуття чинності положень закону, що визначає право на таку пенсію. Днем звернення з приводу встановлення пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги.
   Крім того, у разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до ст. 1 Закону, непрацездатні члени сім'ї померлого, зазначені у ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на встановлення надбавки до пенсії. Надбавка встановлюється у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім'ї — 70%, двох і більше — 90% надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Переглядів: 186 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання