Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Квітень » 2 » Про пенсії науковим працівникам
11:54
Про пенсії науковим працівникам
Вимоги щодо призначення пенсії
Відповідно до статті 24 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність” (далі – Закон), пенсію науковому (науково-педагогічному) працівнику призначають у разі дотримання таких вимог: наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого в абзаці першому частини першої статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років); досягнення чоловіками віку 62 роки й наявність стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками пенсійного віку, встановленого в статті 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і наявність стажу наукової роботи не менш як 15 років. Право на пенсію за віком до досягнення 62 років (у зв’язку з поступовим підвищенням пенсійного віку) мають наукові (науково-педагогічні) працівники – чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення такого віку: 60 років – ті, що народилися по 31 грудня 1952-го; 60 років 6 місяців – ті, що народилися з 1 січня по 31 грудня 1953-го; 61 рік – ті, що народилися з 1 січня по 31 грудня 1954-го; 61 рік 6 місяців – ті, що народилися з 1 січня по 31 грудня 1955 року.
Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги в разі виходу на пенсію, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 257.
 Потрібно зазначити, що згідно зі статтею 22-1 Закону до наукових працівників належать також особи, що мають науковий ступінь і працюють за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь. Для зарахування в науковий стаж часу такої роботи в органи Пенсійного фонду подають підтверджу вальну довідку про те, що особа працювала за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, із зазначенням підстав для її видачі. Підставою для видачі довідки можуть бути такі документи: посадова інструкція, автореферат до дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата (доктора) наук, диплом кандидата (доктора) наук.
Підтвердження наукового стажу.
Оскільки право на наукову пенсію пов’язане з наявністю наукового стажу (20 років у чоловіків і 15 років у жінок), то основним є питання належним чином підтвердити такий стаж. Окрім документів про стаж, визначених у Порядку № 22-1 (основним документом є трудова книжка), обов’язково подають довідку про підтвердження стажу наукової роботи підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації або їх правонаступників (далі – довідка). При цьому вперше врегульовано питання щодо органу, який має право видавати довідки про підтвердження наукового стажу за відсутності правонаступника: довідки видає орган державної влади, або Національна академія наук України, або національні галузеві академії наук, до сфери управління яких належали підприємство, установа, організація або до компетенції яких належать відповідні напрями наукової (науково-технічної) діяльності.
Переліком та порядком подання документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, затверджено три форми довідок, які подають для підтвердження наукового стажу: для наукових, науково-педагогічних працівників та для осіб, які мають науковий ступінь і працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь.   

Переглядів: 591 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0