Про колективний договір - 24 Жовтня 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 09:48

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Жовтень » 24 » Про колективний договір
13:28
Про колективний договір
    Необхідність укладення колективного договору обумовлена законодавством, і ця вимога має бути реалізована, оскільки саме через колективний договір здійснюється представництво і захист колективних інтересів та трудових і соціально-економічних прав працівників.
     Законодавством не передбачено будь-яких обмежень щодо чисельності працівників підприємства, установи, організації під час укладення колективного договору. Тобто, колективний договір може бути укладено і в малочисельному колективі. Чинність колективного договору поширюється на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від членства в профспілці, і є обов’язковими як для власника (роботодавця), або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації.
          Колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів.
          Першою умовою для укладення колективного договору є ініціатива однієї із сторін колективного договору.
         Процес переговорів з укладання колективного договору охоплює кілька етапів: підготовка до колективних переговорів (визначення сторін і надання повноважень їхнім представникам щодо ведення переговорів); ведення колективних переговорів та розроблення проекту колективного договору; укладення колективного договору, його підписання і реєстрація; контроль за виконанням колективного договору, тлумачення подій, обставин і наслідків, пов’язаних із їхнім виконанням.
         Сторонами колективного договору є: власник (фізична особа) чи уповноважений ним орган або представник (дирекція, правління, директор), що представляє інтереси власника (власників) і має відповідні повноваження за статутом підприємства; первинна профспілкова організація, яка діє відповідно до свого статуту, а за її відсутністю – представники, вільно обрані на загальних зборах найманих працівників, або уповноважені ними органи. Сторони зобов’язані визнати повноваження одна одної.
         Колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін, незалежно від терміну його реєстрації у відповідних реєструючи органах. Сторони колективного договору за домовленістю можуть визначитись щодо іншого терміну набирання ним чинності.
         Після закінчення терміну чинності, колективний договір продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не ухвалять рішення про продовження терміну його чинності, якщо інше не передбачено договором.
         У разі реорганізації підприємства, установи чи організації, колективний договір зберігає чинність протягом терміну, на який його укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін.
         У разі зміни роботодавця (власника) чинність колективного договору зберігається протягом терміну, на який його укладено, але не більше одного року. У цей період сторони мають розпочати колективні переговори про укладення нового чи внесення змін до чинного колективного договору.
        У разі ліквідації підприємства, установи, організації колективний договір діє протягом усього строку проведення ліквідації.
        На новоствореному підприємстві, в установі, організації колективний договір укладається за ініціативою однієї з сторін у тримісячний термін після реєстрації підприємства, установи, чи організації.
       Контроль за виконанням колективного договору проводиться безпосередньо сторонами, які його уклали, чи уповноваженими представниками сторін. Сторони, які підписали колективний договір, щорічно в строки, передбачені колективним договором, звітують про його виконання на загальних зборах трудового колективу.

Переглядів: 368 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання