Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Лютий » 6 » Про хід виконання Програми зайнятості населення у 2014 році
10:33
Про хід виконання Програми зайнятості населення у 2014 році

   Програма зайнятості населення міста на період до 2017 року розроблена відповідно до статті 18 Закону України „Про зайнятість населення”, Постанови КМУ від 15.10.2012 р. №1008 „Про затвердження Програми сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року” та Наказу Міністерства соціальної політики України від 11.02.2013 року №50 „Про розроблення проектів територіальних (місцевих) програм зайнятості населення на період до 2017 року”.
   Програма розроблена з метою розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів, соціального захисту від безробіття на основі визначення галузевих пріоритетів у збереженні наявних робочих місць та створенні нових, самозайнятості, легалізації тіньової зайнятості, розвитку підприємництва, проведення в районі активної соціально – економічної політики.
   Стан економічного розвитку міста та зайнятість населення тісно пов’язані між собою, тому економічні перетворення, що відбуваються, в повній мірі знаходять своє відображення на ринку праці. У місті проводиться щоквартальний моніторинг робочих місць. 
Протягом 2014 року у юридичними особами створено 49 робочих місць при плановому річному завданні 5 робочих місць, фізичними особами підприємцями створено 526 робочих місць (включаючи робочі місця для найманих працівників) при річному завданні 135 р.м.
Для розвитку малого та середнього підприємництва в місті прийнято Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2013-2014 роки, затвердженої рішенням  міської ради від 21.12.2012 №487. Суб’єкти малого підприємництва міста постійно залучаються до виконання місцевих замовлень, закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів, а саме: проводяться тендери, широке інформування підприємницьких кіл через місцеві засоби масової інформації та сайт міської ради. За 2014 року з суб’єктами малого підприємництва міста укладено 195 договорів на суму 14,9 млн.грн. Підприємці міста приймали активну участь в регіональних виставках товарів та послуг. За 2014 рік зареєстровано 138 фізичних осіб-підприємців, 21 особа скористалася одноразовою грошовою допомогою для відкриття власної справи. Рішенням міської ради від 26.11.2014 року № 812 затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в місті 
Задля активізації зусиль громадян в пошуку роботи та оперативного підбору персоналу для роботодавців з врахуванням специфіки та профілю їх діяльності працівниками центру зайнятості використовуються усі можливі механізми та засоби. Протягом звітного періоду послугами міського центру зайнятості скористалося 2373 особи. Всього працевлаштовані 744 особи, що звернулись до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, в тому числі 288 зареєстрованих безробітних. Велика увага приділялась наданню послуг громадянам, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Протягом 2014 року в центрі зайнятості перебувало на обліку 174 особи вищевказаної категорії, в тому числі -96 безробітних. За 2014 рік прийняті рішення про надання компенсації єдиного внеску роботодавцям, які працевлаштували на нові робочі місця 19 осіб з числа безробітних. Потягом звітного періоду 30 зареєстрованих безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю. 
Серед активних форм зайнятості значна увага приділялась організації робіт тимчасового характеру, в яких взяли участь 51  особа. Важливим напрямком роботи центру зайнятості є організація професійного навчання безробітних, яке проводиться відповідно до потреб ринку праці та конкретних потреб у персоналі на підприємствах міста. З метою підвищення якості робочої сили та підготовки необхідних для роботодавця фахівців проводиться стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо у роботодавців, професійне навчання в навчальних закладах та центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості. Протягом 2014 року проходили професійне навчання 152 чоловіка, у тому числі стажування – 9 чоловік. Професійна підготовка та перепідготовка проводилась за професіями перукаря, продавця продовольчих та непродовольчих товарів, кухаря та інші. 
В зв’язку із стрімким розвитком інформаційних технологій на ринку праці залишається актуальним питання підвищення якості трудового потенціалу та мобільності робочої сили. Так як існує певний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, спеціалістами з профорієнтації активно ведеться робота з учнівською молоддю, зокрема щодо формування в юного покоління позитивної думки про робітничі професії та реального погляду на сучасний ринок праці і вимоги сучасного роботодавця. 
Протягом навчального року проводилась профорієнтаційна робота серед випускників загальноосвітніх шкіл, а саме:
-    на допомогу старшокласникам в школах створено інформаційні куточки з профорієнтації, в бібліотеках шкіл - книжкові виставки «Для вас, випускники»;
-    проведено з учнями випускних класів групові та індивідуальні профконсультації з метою визначення їх професійних інтересів, намірів;
-    психологами загальноосвітніх закладів проведено профорієнтаційні заняття з учнями 9,11 класів на тему «Відповідальний вибір»;
-    з випускниками шкіл та їх батьками проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо професійного самовизначення учнівської молоді, про особливості працевлаштування в сучасних умовах;
-    випускники шкіл взяли участь у проведенні Днів відкритих дверей в закладах: Глухівському професійному ліцеї, агротехнічному інституті імені С.А.Ковпака Сумського НАУ, Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, Глухівському національному педагогічному університеті імені О.Довженка, Державному вищому навчальному закладі «Українська академія банківської справи Національного банку України» (м.Суми).
Особи з обмеженою працездатністю є однією із незахищених верств населення, які звертаються в пошуках роботи, їх реальні можливості та побажання щодо працевлаштування вивчаються з моменту їх звернень до служби зайнятості з врахуванням рекомендацій МСЕК. Протягом 2014 року було працевлаштовано 13 чоловік з даної категорії 
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 № 359-р, яким затверджено План заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, виконавчим комітетом міської ради утворено міську робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та затверджено положення про робочу групу.
До складу робочої групи входять представники міськрайонного центру зайнятості, державної територіальної інспекції праці, ОДПІ, відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України, управління ПФУ у м. Глухові.
Протягом 2014 року проведено 15 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, на яких розглядалось питання детінізації заробітної плати на підприємствах міста, виплати заробітної плати «в конвертах» та легалізації найманої праці працівників.
Були запрошені керівники або уповноважені особи підприємств, установ та організацій, приватні підприємці на яких під час перевірок були виявлені порушення вимог трудового законодавства, зокрема, недотримання міжкваліфікаційних співвідношень між посадовими окладами, встановлення мінімальної тарифної ставки робітника 1 розряду розміром нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, безпідставне переведення працівників на неповний робочий день.
Протягом 2014 року управлінням соціального захисту населення зареєстровано 22 колективних договорів та змін до них. При реєстрації колективних договорів рекомендується включення до них пунктів, що стосуються професійного навчання та підвищення кваліфікації працівників, зобов’язань щодо здійснення комплексних заходів спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища.
Ці питання знаходяться на постійному контролі відділу соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення міської ради.

 

 

Переглядів: 327 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0