Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Жовтень » 17 » Про хід виконання міської Програми зайнятості населення за січень – вересень 2014року
10:24
Про хід виконання міської Програми зайнятості населення за січень – вересень 2014року

   Відповідно до пріоритетності державної політики щодо підвищення добробуту кожного громадянина та якості соціальних послуг через реформування системи соціальної підтримки і подолання бідності, реалізується комплекс заходів, визначених міською Програмою зайнятості населення. Заходи спрямовані на забезпечення продуктивної зайнятості, упередження проявів масового та довготривалого безробіття, реалізацію додаткових гарантій працевлаштування громадян та забезпечення соціального захисту безробітних.
   Для розвитку малого та середнього підприємництва в місті прийнято Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області на 2013-2014 роки, затвердженої рішенням міської ради від 21.12.2012 № 487. 
Проводиться робота по залученню приватних підприємців до участі в програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва «Українська ініціатива». Один підприємець приймає участь у конкурсному відборі для стажування у Німеччині. 
   Проведено 6 спільних засідань координаційної ради з розвитку підприємництва та ради підприємців при виконавчому комітеті  міської ради, на якому розглядалися питання розвитку торгівлі в місті, підтримки місцевих виробників тощо. При заступнику міського голови Терещенко І.І. проведено нараду-семінар з суб’єктами господарювання міста щодо дотримання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».
   У відділі з питань торгівлі та підтримки підприємництва управління соціально-економічного розвитку міської ради працює постійно діюча телефонна «гаряча лінія» для підприємців з питань роз’яснення законодавства щодо започаткування та ведення бізнесу. 
   Станом на 01.10.2014 року в місті зареєстровано 147 юридичних осіб та 1282 фізичні особи-підприємці. 
Ситуація на ринку праці протягом січня – вересня 2014 року складалась наступним чином:
- протягом січня - вересня в центрі зайнятості перебувало на обліку 1979 осіб із числа незайнятих громадян, станом на 01.10.2014 року перебуває на обліку 886 чол., 
- кількість зареєстрованих безробітних станом на 1 жовтня поточного року  в порівнянні до початку 2014 року збільшилась на 10% ( на 01.01.2014р- 536 чол., 01.10.2014 року – 590 чол.);
- протягом звітного періоду  було працевлаштовано 436 чол.  (згідно Програми план 2014 рік -663особи). 
Забезпечується підтримка  економічно активного населення, зокрема безробітних, у започаткуванні власної справи. Протягом 9 місяців поточного року отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи 15 осіб (згідно Програми на 2014 рік заплановано надати допомогу для відкриття справи 21 особі.)
Забезпечувалась професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності за професіями в яких була потреба на ринку праці.
Протягом звітного періоду було охоплено професійним навчанням 145 чоловік, в тому числі проходили стажування на робочому місці 9 осіб ( За Програмою чисельність зареєстрованих безробітних, які проходитимуть профнавчання -185 чол.)
Пріоритет надавався новим формам навчання: на замовлення роботодавців, у тому числі за модульною формою, стажуванню, за напрямками підприємницької діяльності, а також за професіями, які сприяли індивідуальній трудовій діяльності .
   Систематично проводилось навчання безробітних з техніки самостійного пошуку роботи шляхом проведення семінарів. Крім того, центром зайнятості було організовано та проведено ярмарок вакансій на базі Глухівського коледжу імені С.А.Ковпака Сумського національного аграрного університету. Постійно надаються профорієнтаційні та профконсультаційні послуги. За звітний період надано 5954 послуги, охоплено 3608 осіб.
   Протягом січня – вересня 2014 року 12 осіб віком старше 45 років отримали ваучери для здійснення перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації.
У центрі зайнятості створений інформаційний куточок для осіб з обмеженими фізичними можливостями, де розміщені вільні вакансії на підприємствах на спеціалізовані робочі місця, інформація про правила прийому та направлення осіб з обмеженими фізичними можливостями до Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів. Можна ознайомитись з довідником навчальних закладів для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
   Для забезпечення виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині легалізації існуючих робочих місць, робочою групою проводилась відповідна системна робота щодо виявлення легалізації робочих місць та забезпечення заключення трудових договорів між суб'єктами підприємницької діяльності та працівниками. 
   Протягом січня - вересня 2014 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення проведено 12 засідань робочої групи. В результаті проведеної роботи, з 34 найманими працівниками укладено та зареєстровано трудові договори, до 16 трудових договорів внесені зміни щодо оплати праці.
   Протягом звітного періоду в місті створено 457 робочих місць.
  Юридичними особами утворено 43 робочих місць , що складає 9,4% від загальної кількості створених робочих місць ,
   Зареєстровано в центрі зайнятості 311 трудових договорів, укладених між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками (68,1%) 
   Фізичних осіб – підприємців зареєстровано -103 чол. (22,5%), у тому числі 15 особам надано одноразову  матеріальну допомогу для організації підприємницької діяльності. 
Забезпечується стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, зокрема, молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Протягом січня – вересня 2014 року було працевлаштовано 14 чоловік шляхом виплати компенсації роботодавцю єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
   Разом із тим неможливо залишити поза увагою питання ліквідованих робочих місць. За 9 місяців 2014 року ліквідовано 995 робочих місць:
-    розірвано трудових договорів укладених між фізичними особами – підприємцями та найманими працівниками – 408 що складає 41% до загальної кількості ліквідованих робочих місць,;
-    знято з реєстрації фізичних осіб підприємців – 587 чол. (59%до загальної кількості ліквідованих робочих місць). 
Співвідношення створених робочих місць до ліквідованих складає  -538. 
   Також, одним із пріоритетних завдань міської Програми зайнятості є забезпечення виконання заходів Програми професійної орієнтації учнівської молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей. Протягом навчального року ведеться профорієнтаційна робота серед випускників загальноосвітніх шкіл, а саме:
- на допомогу старшокласникам в школах створено інформаційні куточки з профорієнтації, в бібліотеках шкіл - книжкові виставки «Для вас, випускники»;
- проведено з учнями випускних класів групові та індивідуальні профконсультації з метою визначення їх професійних інтересів, намірів;
- психологами загальноосвітніх закладів проведено профорієнтаційні заняття з учнями 9,11 класів на тему «Відповідальний вибір»;
- з випускниками шкіл та їх батьками проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо професійного самовизначення учнівської молоді, про особливості працевлаштування в сучасних умовах;
- випускники шкіл взяли участь у проведенні Днів відкритих дверей в закладах: Глухівському професійному ліцеї, агротехнічному інституті імені С.А.Ковпака Сумського НАУ, Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ, Глухівському національному педагогічному університеті імені О.Довженка, Державному вищому навчальному закладі «Українська академія банківської справи Національного банку України» (м.Суми).
   Виконавцями програми зайнятості населення м.Глухів  на період до 2017 року і надалі буде забезпечуватися виконання головної мети Програми –  розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів, соціального захисту від безробіття на основі визначення галузевих пріоритетів у збереженні наявних робочих місць та створенні нових, самозайнятості, легалізації тіньової зайнятості, розвитку підприємництва, проведення в місті  активної соціально – економічної політики.

 

 

Переглядів: 191 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0