Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Серпень » 9 » Про хід виконання міської Програми зайнятості населення за І півріччя 2012 року
17:16
Про хід виконання міської Програми зайнятості населення за І півріччя 2012 року
    Відповідно до пріоритетності державної політики щодо підвищення добробуту кожного громадянина та якості соціальних послуг через реформування системи соціальної підтримки і подолання бідності, реалізується комплекс заходів, визначених міською Програмою зайнятості населення. Заходи спрямовані на забезпечення продуктивної зайнятості, упередження проявів масового та довготривалого безробіття, реалізацію додаткових гарантій працевлаштування громадян та забезпечення соціального захисту безробітних.
    Реагуючи на позитивні тенденції в реальному секторі економіки, відповідну динаміку в І півріччі 2012 року засвідчила і ситуація на місцевому ринку праці.
В першу чергу, нормалізація ситуації в питаннях зайнятості та прогнозованість подальшого розвитку характеризуються зменшенням чисельності незайнятих осіб. Станом на 1 липня 2012 року в центрі зайнятості отримували послуги, передбачені системою страхування на випадок безробіття 1158 незайнятих 1158 незайнятих осіб (за аналогічний період минулого року – 1284чол), серед них: 52,8% складали жінки; 46,8% – молодь у віці до 35 років. Станом на 01.07.2012 року на обліку в Глухівському міськрайцентрі зайнятості перебуває 572 незайнятих трудовою діяльністю громадян, в тому числі 551 безробітний.
Міською Програмою зайнятості населення на 2012 рік передбачено працевлаштувати за направленням державної служби зайнятості 706 осіб, направити на професійне навчання 200 осіб, залучити до участі в оплачуваних громадських роботах 250 осіб.
Здійснювані спільні зусилля органів влади, служби зайнятості та роботодавців дозволили на 01.07.2012 року працевлаштувати 298 незайнятих трудовою діяльністю громадян. Рівень охоплення незайнятих громадян працевлаштуванням становить 25.7 %.
    Для забезпечення скорішої адаптації безробітних громадян на ринку праці, підвищення їх конкурентоспроможності центром зайнятості приділяється увага підвищенню якості та повноти спектру профорієнтаційних послуг. Станом на 01.07.2012 року їх надано 3009 незайнятим громадянам, охоплено послугами 1105 осіб (95%), які користувалися послугами служби зайнятості.
    З урахуванням потреб ринку праці здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.
Пріоритет надається новим формам навчання: на замовлення роботодавців, у тому числі за модульною формою, стажуванню, за напрямками підприємницької діяльності, а також за професіями, які сприяють індивідуальній трудовій діяльності .
За січень – червень 2012 року охоплено професійним навчанням 73 чоловіка, з них стажуванням 18 чоловік.
Комплексом економічних реформ Президента України першочергова увага приділяється ліквідації проблеми бідності та зменшення соціальної нерівності через створення максимально сприятливих умов для розкриття підприємницької ініціативи людей.
Тому однією з головних засад політики зайнятості визначено сприяння розвитку малого підприємництва серед незайнятого населення. Створена система орієнтації безробітних на започаткування підприємницької діяльності та самозайнятості. Отримали одноразову допомогу для відкриття власної справи 8 чол. Основний вид діяльності торгівля та надання послуг населенню.
    Однією з форм залучення незайнятого населення до продуктивної зайнятості та зменшення чисельності громадян за межею бідності є залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт. З метою організації оплачуваних громадських робіт укладено 14 договорів на 278 робочих місця.
Партнерами служби зайнятості в організації оплачуваних громадських робіт є підприємства різних форм власності та установи соціальної сфери. Брали участь в оплачуваних громадських робота 146 осіб.
Безробітні працювали на таких підприємствах, організаціях, установах міста:
-    філія „Модуль”;
-    Глухівська центральна районна лікарня;
-    Територіальний центр обслуговування одиноких та непрацездатних громадян;
-    Глухівське комунальне підприємство „Ритуальні послуги”,
-    Виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне комунальне підприємство;
-    Відділ освіти Глухівської міської ради
-    Управління у справах сім’ї, молоді та спорту
Філія ДЕД доч. підприємство Сумський облавтодор
Для працевлаштукванння осіб, які потребують соціального захисту і не здатні конкурувати на ринку праці, було заброньовано 16 робочих місць.
За січень – червень 2012 року працевлаштовано на заброньовані робочі місця 5 чол.
    Окремий розділ Програми містить заходи щодо недопущення випадків використання роботодавцем найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин. Вказані заходи здійснюються відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 року №359-р "Про затвердження плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення”.
Протягом січня - червня 2012 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 62 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності. В ході обстежень у 25 СПД було виявлено 28 працівників з якими не були укладені та зареєстровані в центрі зайнятості трудові договори. В результаті проведеної роботи, з 23 найманими працівниками укладені та зареєстровані трудові договори.
На 2012рік заплановано створити 920 нових робочих місць, створено - 604 р.м., що складає  65,7%.
У юридичних осіб утворено 159 робочих місць , що складає 26,3  відсотків від загальної кількості створених робочих місць. За січень –червень  минулого року було юридичними особами створено 38 р.м.
Зареєстровано в центрі зайнятості 336 трудових договорів, укладених між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, що складає 55,7 відсотків від загальної кількості створених робочих місць. За аналогічний період минулого року в центрі зайнятості було зареєстровано 322 трудових договорів.
Фізичних осіб – підприємців зареєстровано -109 чол. (18,0%). За аналогічний період минулого року було зареєстровано як СПД 98 чол.
Протягом січня- червня 2012 року ліквідовано 521 робоче місце.
У юридичних осіб вивільнено 13 чол., що складає 2,5 відсотків від загальної кількості ліквідованих робочих місць:
-    ВАТ „Глухіввторсировина” -2чол.,
-    Глухівська міжрайонна державна податкова інспекція – 4 чол.
-    ПрАТ „Будинок торгівлі” -2,
-    Дослідна станція луб’яних культур Інституту сільського господарства Північного сходу НААН -3,
-    Глухівський районний ФСОК „Колос”-2.
За січень –червень  минулого року  юридичними особами було ліквідовано 41 р.м.
Розірвано трудових договорів укладених між фізичними особами – підприємцями та найманими працівниками – 283, що складає 54,3 відсотків до загальної кількості ліквідованих робочих місць За січень –червень минулого року було знято з реєстрації 301 трудових договорів.
Знято з реєстрації фізичних осіб підприємців – 225 чол.(-43,2відсотків в до загальної кількості ліквідованих робочих місць.
Співвідношення створених робочих місць до ліквідованих складає +83 (за січень – червень минулого року співвідношення складало +21).


Переглядів: 390 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0