Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Червень » 19 » Про допомогу сім’ям здітьми
08:26
Про допомогу сім’ям здітьми

   У якому порядку надаватиметься допомога при народженні дитини з 1 липня 2014 року?
   Відповідь. Одним із визначальних чинників правової політики держави має бути відповідність соціально-економічним умовам.
   З метою дотримання принципів соціальної справедливості щодо встановлення рівних умов державної підтримки всіх категорій громадян незалежно від соціальної ознаки, підвищення адресної соціальної підтримки та приведення витрат на соціальний захист населення у відповідність до фінансових можливостей держави Верховною радою України 27 березня 2014 р. ухвалено Закон України № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким,зокрема, передбачено об’єднати два види допомоги при народженні і по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – допомога при народженні дитини.
   Ця норма набирає чинності з 1 липня 2014 року і передбачає збільшення розміру допомоги при народженні першої дитини на 10320 грн. та встановлює фіксований розмір допомоги незалежно від числа народжених дітей у сім’ї – 41280 грн.
   Виплата провадитиметься одноразово в розмірі 10320 грн, а щомісячна виплата допомоги буде проводитися впродовж 36 місяців ( по 860 грн), що дозволить зберегти право кожного одержувача на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу. Сьогодні на першу народжену дитину допомога виплачується 24 місяці.
   Усі сім’ї, в яких народяться діти до 30 червня 2014 року,одержуватимуть допомогу залежно від диференціації народження дітей,тобто 30960 грн – на першу народжену дитину, 61920 грн – на другу і 123840 грн – на третю та наступну дитину.
   Згідно з чинним законодавством допомога при народженні дитини надається в розмірі, встановленому на дату народження дитини. Тому встановлений раніше розмір допомоги при народженні дитини не буде переглядатися, а буде виплачуватися в тих розмірах, які одержують особи.
   Державна підтримка сімей з дітьми здійснюється не лише при народженні дитини, а також через надання їм допомоги згідно ізЗаконом україни «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» залежно від майнового стану та сукупного доходу сім’ї.

Переглядів: 230 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0