Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Вересень » 22 » Про детинізацію заробітної плати
14:44
Про детинізацію заробітної плати
    Під головуванням заступника міського голови І.І.Терещенко 16 вересня відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат де розглядались питання виконання на підприємствах, установах та організаціях законодавства про оплату праці та додаткові заходи, спрямовані на детинізацію заробітної плати, викриття фактів використання найманої праці без укладання трудових договорів, ухилення від сплати коштів до бюджету Пенсійного фонду України.
    На комісії заслухано керівників, які використовували найману працю громадян без оформлення трудових відносин.
    Оскільки трудовий договір є двосторонньою угодою між найманим працівником та роботодавцем, де право однієї сторони відповідає обов'язку іншої, використання тіньової зайнятості для роботодавця призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку тощо.
    Не оформлення трудових відносин належним чином стосується суспільної небезпеки для громадськості, всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва та інших галузей. Тіньова зайнятість сприяє поширенню професійних захворювань, аварійності на дорогах, низької якості виконуваної роботи, ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже неоформлений робітник не проходить обов'язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі та навчання з техніки безпеки, охорони праці..
    Якщо трудову угоду таки укладено, але частину заробітної плати працівник отримує у «конверті», то під час визначення розміру будь-якого відшкодування (пенсії, листка непрацездатності, допомоги по безробіттю тощо) до уваги береться лише документально підтверджена частина заробітку. Проблема легалізації праці залишається актуальною. На жаль, ще чимало працівників живуть днем нинішнім, віддавши перевагу тимчасовим вигодам.
    Кожен роботодавець повинен зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге, дозволить отримати реальну соціальну підтримку.» Роботодавець, який платить зарплату «в конверті», пенсію «в конверті» не принесе.

Переглядів: 298 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0