Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Лютий » 18 » Про деякі зміни в «чорнобильському» законодавстві
14:58
Про деякі зміни в «чорнобильському» законодавстві

   У зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 р. «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» розпочате реформування системи пільг та компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
    Зокрема, статтею 60 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
    Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має пільги на компенсацію згідно з декількома законами України, може користуватись пільгами та компенсаціями відповідно до  ОДНОГО з вибраним ним законів України.
У разі відмови щодо підтвердження громадянином вибору одного з законів країни, Міністерство соціальної політики України вважає за доцільне здійснювати компенсаційні виплати та надавати пільги згідно із законом України, який був першочерговим у визначенні статусу і надавав певні пільги і компенсації.
    До основних пільг і компенсацій, у разі вибору пільговиком Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» належать такі:
    50-відсоткова знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;
    грошова компенсація вартості продуктів харчування;
    позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками;
    щорічна допомога на оздоровлення.
    З метою забезпечення захисту прав та інтересів, осіб постраждалих від наслідків чорнобильської катастрофи І-ї категорії і віднесених до інвалідів війни ТЕРМІНОВО звернутись до Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради за адресою м. Глухів, вул. Курлука 1/3 каб. 10, телефон для довідок 3-10-29 

 

Переглядів: 216 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0