Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Квітень » 2 » Приведення штатного розпису у відповідність до Класифікатора професій
11:52
Приведення штатного розпису у відповідність до Класифікатора професій

   Класифікатор професій містить дозволені для використання в Україні професійні назви робіт, на основі яких підприємства утворюють назви посад для введення до штатних розписів. На основі Класифікатора професії систематизуються за видами економічної діяльності, а також видаються довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників, в яких подається опис робіт, властивих для певної професії, вимоги до знань та рівня спеціальної підготовки працівника, умінь, навичок, методів і прийомів, які необхідні для виконання покладених на нього обов»язків.

   Відповідність штатного розпису Класифікатору професій – це не лише збіг назви посади з професійною назвою роботи, зазначеною в КП. Насправді цього не достатньо. Назви посад мають бути підібрані з урахуванням професійних угруповань: слід орієнтуватися не лише на назву роботи, а й на те, чи може вона застосовуватися в даній сфері. На основі штатного розпису роблять записи в трудові книжки.

   Доволі часто в трудових книжках перекручують назви професій. Особливо це стосується працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, де чинним законодавством передбачено надання відповідних пільг та компенсацій – пільгової пенсії за Списками №1 та №2, додаткової відпустки, доплати, скороченої тривалості робочого тижня, молока. Так, наприклад, зробивши запис до трудової книжки «зварник», замість «електрозварник ручного зварювання», робітника можна позбавити права на пільгове пенсійне забезпечення. Розбіжностей між записами в трудовій книжці та штатному розписі не повинно бути.

         Для того, щоб штатний розпис привести у відповідність до Класифікатора професій ДК 003:2010 необхідно зробити кілька кроків:

  1. Проаналізувати штатний розпис:

а) перевірити, чи відповідають Класифікатору професій назви і коди посад, зазначених у штатному розписі;

б) проаналізувати фактично виконувані працівниками завдання та обов»язки з кваліфікаційними характеристиками професій.

2. Внести зміни до штатного розпису та кадрових документів.

4. Письмово повідомити працівника про зміну назви професії.

5. Ознайомити працівників із записами в трудових книжках.

Недотримання вимог державного стандарту щодо відповідності назв професій – це порушення прав найманих працівників, зокрема на соціальний захист.

 

 

Переглядів: 1570 | Додав: Falcon | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0