Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Листопад » 10 » Право слюсарів з ремонту автомобілів на додаткову відпустку
08:46
Право слюсарів з ремонту автомобілів на додаткову відпустку

  Чи можна слюсарям з ремонту автомобілів, зайнятим в автогосподарствах ремонтом двигунів автомобілів, що працюють на бензині, надавати додаткову відпустку на тих самих підставах, що і для слюсарів, зайнятих ремонтом автомобілів, які працюють на етилованому бензині?
  Відповідь. Право працівників на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці визначається відповідно до Списків виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997р. №1290 (із змінами).
  Згідно з позицією 104 підрозділу «Функціонування автомобільного транспорту» розділу XXVIII «Транспортні послуги» названого Списку право на таку відпустку надається лише слюсарям з ремонту автомобілів, зайнятим в автогосподарствах ремонтом двигунів автомобілів, що працюють на газі та етилованому бензині.
  На слюсарів, які ремонтують двигуни автомобілів, що працюють на не етилованому бензині, ця позиція не поширюється.
  Водночас рішення порушеного питання можливе відповідно до ст.7 Закону України «Про охорону праці», згідно з якою роботодавець може за свої кошти встановлювати за колективним договором (угодою, трудовим договором) працівникові пільги і компенсації (в тому числі і щорічні додаткові відпустки), не передбачені законодавством.
   Оплата таких відпусток проводиться з прибутку, що залишається на підприємстві після сплати податків та інших обов»язкових платежів до бюджету.

Переглядів: 259 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0