Право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці - 15 Вересня 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 15:30

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Вересень » 15 » Право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці
09:53
Право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці

   Достроково можуть іти на пенсію ті, хто працював на роботах із шкідливими і важкими умовами. Це працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за Списком № 1 та роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України 16 січня 2003 р. № 36 і за результатами атестації робочих місць:

Пільговики за Списком №1

  • чоловіки — після досягнення 50 років і за стажу роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;
  • жінки — після досягнення 45 років і за стажу роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1 рік за кожний повний рік такої роботи — чоловікам і на 1 рік 4 місяці — жінкам.

Наприклад, чоловік має 6 років стажу на роботах в особливо важких умовах праці. Його пенсійний вік зменшується на 1 рік за кожен рік такого стажу: 60 - 6 = 54. Таким чином, він зможе вийти на пенсію у 54 роки.

Пільговики за Списком № 2

  • чоловіки — після досягнення 55 років і за стажу роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
  • жінки — після досягнення 50 років і за стажу роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи в шкідливих і важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи — чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи — жінкам.

Наприклад, жінка має 8 років стажу роботи за Списком №2. При цьому на загальних підставах вона могла б вийти на пенсію у 60 років. У такому разі її пенсійний вік визначається так: 60 - (8/2) = 56 років.

 

Переглядів: 422 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання