Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Вересень » 15 » Право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці
09:53
Право на пільгову пенсію за шкідливі умови праці

   Достроково можуть іти на пенсію ті, хто працював на роботах із шкідливими і важкими умовами. Це працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за Списком № 1 та роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України 16 січня 2003 р. № 36 і за результатами атестації робочих місць:

Пільговики за Списком №1

  • чоловіки — після досягнення 50 років і за стажу роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах;
  • жінки — після досягнення 45 років і за стажу роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1 рік за кожний повний рік такої роботи — чоловікам і на 1 рік 4 місяці — жінкам.

Наприклад, чоловік має 6 років стажу на роботах в особливо важких умовах праці. Його пенсійний вік зменшується на 1 рік за кожен рік такого стажу: 60 - 6 = 54. Таким чином, він зможе вийти на пенсію у 54 роки.

Пільговики за Списком № 2

  • чоловіки — після досягнення 55 років і за стажу роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;
  • жінки — після досягнення 50 років і за стажу роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи в шкідливих і важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи — чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи — жінкам.

Наприклад, жінка має 8 років стажу роботи за Списком №2. При цьому на загальних підставах вона могла б вийти на пенсію у 60 років. У такому разі її пенсійний вік визначається так: 60 - (8/2) = 56 років.

 

Переглядів: 545 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0