Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Квітень » 26 » ПРАЦЯ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ
15:41
ПРАЦЯ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

   

   Право громадянина на працю, тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи – гарантується державою.
   Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, установі, організації або з фізичною особою.
   Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня, тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об’єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконаної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством.
Велике занепокоєння викликає таке явище як «нелегальна» заробітна плата, тобто найманий працівник працює без належного оформлення трудового договору. Причому робиться це начебто в інтересах найманого працівника. Здається всі задоволені, ні працівник, ні роботодавець повністю не платять податки, не вносять соціальні платежі. Але, не відраховуючи зі свого доходу частину коштів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, працівник не є їхнім вкладником з усіма наслідками, що з цього випливають:
- при досягненні пенсійного віку з’ясовується, що людина не заробила гідної пенсії;
- якщо ж працівник захворів або став інвалідом на виробництві – він не може оформити регрес, не користується пільгами по лікарняному;
- не має оплачуваної відпустки;
- навчання – за власний рахунок;
- декретні виплати у застрахованої людини більші ніж у незастрахованої в системі загальнообов’язкового державного страхування.
Шановні наймані працівники вступаючи в трудові відносини з роботодавцями, вимагайте отримання встановлених законами норм і правил, не погоджуйтесь на «подвійну бухгалтерію», що здатна нанести вам удар у складній життєвій ситуації, подбайте про себе.


 

Переглядів: 111 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0