Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Лютий » 11 » Порядок та умови обчислення пенсії по інвалідності.
15:57
Порядок та умови обчислення пенсії по інвалідності.

   Порядок та умови обчислення пенсії по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, та інвалідності з дитинства) визначає Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
   Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. При цьому причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються медико-соціальною експертизою. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування чи після припинення роботи.
   Обов’язковою умовою для призначення такої пенсії є наявність страхового стажу від одного до 15 років залежно від віку інваліда та групи інвалідності. Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу 15 років.До 1 січня 2016 року інваліди II групи мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, передбаченого для призначення пенсії інвалідам I групи. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.
    Згідно з частиною 1 статті 33 Закону пенсія по інвалідності призначається в таких розмірах: інвалідам I групи – 100 відсотків пенсії за віком, інвалідам II групи – 90 відсотків пенсії за віком, інвалідам III групи – 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
    При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, із якого вираховується розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, зараховується також (на загальних підставах) період з дня встановлення інвалідності до досягнення особою пенсійного віку.
    Згідно з частиною 2 статті 33 Закону непрацюючі інваліди II групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності відповідного страхового стажу.
    Якщо інвалід не має достатнього страхового стажу, він може звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення допомоги за нормами Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.
    Статтею 45 Закону визначено, що пенсію по інвалідності призначається з дня звернення. Проте якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення групи інвалідності, пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності.
    До пенсії по інвалідності встановлюються надбавки (на догляд, на утриманців), підвищення, додаткові пенсії, пенсія за особливі заслуги перед Україною, якщо інвалід має на них право відповідно до чинного законодавства України.
    Якщо розмір пенсійної виплати інваліда з урахуванням надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії (за вийнятком пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

 

Переглядів: 292 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0