Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Липень » 31 » Порядок присвоєння почесного звання "Мати-героїня"
08:11
Порядок присвоєння почесного звання "Мати-героїня"

   Згідно з Указом Президента України "Про почесні звання України" жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, мають право на отримання Почесного звання України "Мати-героїня".

   Почесне звання "Мати-героїня" є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

   Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.

   Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити Управління Соціального Захисту Населення міської ради.

   Висунення кандидатур на присвоєння почесних звань здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах установ, організацій, підприємств незалежно від типу, форми власності та господарювання.

   Клопотання про присвоєння почесних звань порушується перед виконавчим комітетом міської ради.

   Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України.

   Виконавчим комітетом міської ради, яким надано право вносити подання про присвоєння почесних звань, надсилають на ім'я Президента України зазначене подання і нагородний лист установленого зразка. У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання.

   На сьогодні для осіб, відзначених званням «Мати-героїня» та потребуючих поліпшення житлових умов, законодавством України передбачено першочергове надання житла за місцем проживання (ст. 45 Житлового кодексу України).

   Принагідно інформуємо, що жінки, які народили 5 або більше дітей і виховали їх до 8-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і за стажу роботи не менш як 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

   Матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до восьмирічного віку, може встановлюватися пенсія за особливі заслуги як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством, у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).

 

Переглядів: 263 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0