Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Вересень » 30 » Порядок надання вихідних днів
10:57
Порядок надання вихідних днів
   Статтею 67 КЗпП України передбачено, що при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному — один вихідний день. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні визначається графіком роботи підприємства і, як правило, має надаватися підряд із загальним вихідним днем. Найчастіше — це субота.
   Порядок надання вихідних днів на безперервно діючих підприємствах та на транспорті, а також у випадку виконання працівником окремих видів робіт, призупинення яких неможливе, регулюється статтею 69 КЗпП України. В таких випадках вихідні дні надаються працівникам у різні дні тижня згідно із затвердженим керівництвом графіком змінності та зі збереженням встановленої законодавством України нормальної тривалості робочого тижня.
   Для всіх інших працівників робота у вихідні дні заборонена. Залучення окремих категорій працівників до роботи у вихідні дні дозволяється тільки з дозволу профспілкового комітету підприємства і лише у випадках, передбачених статтею 71 КЗпП України. Причому тривалість безперервного відпочинку не може бути меншою 42 год. на тиждень.
   У святкові та неробочі дні допускається виконання робіт, призупинення яких є неможливим через виробничо-технологічні умови (безперервно діючі підприємства та транспорт), а також робіт, які викликані необхідністю обслуговування населення, невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт, для усунення аварій чи наслідків стихійного лиха. Робота у ці дні компенсується відповідно до статті 107 КЗпП України.
   Тривалість та розпорядок робочого дня на підприємстві, порядок надання вихідних днів, відпусток і компенсацій, а також інші умови праці регулюються на підприємстві Правилами внутрішнього трудового розпорядку, які розробляються на підставі і відповідно до КЗпП України та Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ та організацій.

Переглядів: 313 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0