Попередження насильства в сім`ї - 2 Жовтня 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 12:02

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Жовтень » 2 » Попередження насильства в сім`ї
10:11
Попередження насильства в сім`ї

   Насильство в сім'ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

   Вперше в національному законодавстві поняття насильства в сім’ї закріплено в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї».

  Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

  Цим же законом визначено  органи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, їхні повноваження та відповідальність осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

   Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, протидія та запобігання будь-яким його проявам, надання соціальної допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї,  - один з напрямків роботи Глухівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

   За 9 місяців 2014 року до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надійшло 29 повідомлень стосовно насильства в сім`ї. Центром СССДМ вживаються відповідні заходи для забезпечення своєчасного реагування та недопущення в сім'ях випадків насильства, проводяться спільні  соціальні інспектування   в сім'ї з представниками правоохоронних органів, управління соціального захисту населення під час якого  складається  акт   з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення. Особі, що постраждала від насильства роз'яснюються її права та коло дій, надається необхідна допомога.

  Отже, якщо Ви потерпаєте від насильства в сім'ї або є реальна загроза його вчинення, Ви можете звернутися по допомогу до спеціалістів Глухівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: вул. Інститутська,3 (тел. 3-28-73). Будьте впевнені, що будь-яка інформація приватного характеру не буде розголошена соціальним працівником.

  Сьогодні кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне рішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому.

Переглядів: 312 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання