Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Жовтень » 2 » Попередження насильства в сім`ї
10:11
Попередження насильства в сім`ї

   Насильство в сім'ї – це одна з найбільш поширених у світі форм порушення прав людини. Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім'я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Насильство й жорстокість у сім'ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

   Вперше в національному законодавстві поняття насильства в сім’ї закріплено в Законі України «Про попередження насильства в сім’ї».

  Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

  Цим же законом визначено  органи, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, їхні повноваження та відповідальність осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

   Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, протидія та запобігання будь-яким його проявам, надання соціальної допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї,  - один з напрямків роботи Глухівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

   За 9 місяців 2014 року до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надійшло 29 повідомлень стосовно насильства в сім`ї. Центром СССДМ вживаються відповідні заходи для забезпечення своєчасного реагування та недопущення в сім'ях випадків насильства, проводяться спільні  соціальні інспектування   в сім'ї з представниками правоохоронних органів, управління соціального захисту населення під час якого  складається  акт   з'ясування обставин вчинення насильства в сім'ї або реальної загрози його вчинення. Особі, що постраждала від насильства роз'яснюються її права та коло дій, надається необхідна допомога.

  Отже, якщо Ви потерпаєте від насильства в сім'ї або є реальна загроза його вчинення, Ви можете звернутися по допомогу до спеціалістів Глухівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: вул. Інститутська,3 (тел. 3-28-73). Будьте впевнені, що будь-яка інформація приватного характеру не буде розголошена соціальним працівником.

  Сьогодні кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне рішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому.

Переглядів: 375 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0