Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Липень » 24 » Соціально-педагогічна адаптапція людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності
14:13
Соціально-педагогічна адаптапція людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності

   В Україні зростає чисельність людей похилого віку. Гостро постає проблема адаптації до нових умов життя та інтеграції у соціокультурне середовище. Туристично-екскурсійна діяльність людей похилого віку сприяє більш ефективній соціально-педагогічній адаптації осіб старшої вікової групи.

                                                      

   Сьогодні статевовіковий склад населення України характеризується суттєвим постарінням, свідченням чого є помітне зростання питомої ваги осіб старшого віку та скорочення частки молодіжного контингенту. Україна посідає 11 місце в світі за показником кількості населення віком 60 років і старше, що становить понад 20 % від його загальної чисельності. 

   Життя людей похилого віку не зводиться до задоволення матеріальних та біологічних потреб, бо повноцінне людське існування передбачає задоволення соціальних, психоемоційних, духовних потреб. Головна мета соціально-педагогічної роботи з людьми похилого віку – адаптація до нових умов життя та повноцінна інтеграція у суспільство, а в умовах інформаційного суспільства – необмежений доступ осіб старшого віку до отримання інформації у будь-якому вигляді та можливість вільної комунікації, що може бути забезпечене також і засобами туристично-екскурсійної діяльності. Залучення людей старшої вікової групи до туристично-екскурсійної діяльності дає їм можливість продовжити активну життєдіяльність у посттрудовий період.Туристично-екскурсійна діяльність є одним із засобів адаптації, інтеграції та консолідації людей похилого віку.  
    Важливим пунктом організації та підготовки заходів туристично-екскурсійної діяльності є індивідуальний підхід з урахування фізичних можливостей та вікових потреб людей похилого віку. 
   В Університеті третього віку „Активне довголіття”  при відділенні соціально–побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування  населення Глухівської міської ради працює краєзнавчий факультет де слухачі вивчають історію  рідного краю, а також подорожують містами України.
   От і 22 липня 2014 року пенсіонери відділення соціально-побутової адаптації відвідали Новгород-Сіверський. Цей зачарований куточок на високому правому березі Десни є північною окраїною Чернігівської області. Тут все дихає історією.
    Саме з відси зі свого терему князь Ігор Святославович головний герой «Слово о полку Ігореві» виступив в похід на половців. Відвідавши музей «Слова» пенсіонери мали можливість наочно ознайомитись не тільки з тими подіями які описані в даному творі, а й із історією Новгород-Сіверського краю.  

   Вразив  монументальністю і Спасо-Преображенський собор головна архітектурна споруда монастиря,  побачили і останки стін першого княжого терему часів Київської Русі, а з монастирських стін відкрились пейзажі рідної природи та зачарованої Десни.      

   Також побували  в Миколаївській церкві - це дерев’яний храм,  якому 200 років, соборі Успенія Присвятої Богородиці який побудований в класичному стилі українського бароко. 
   По дорозі  теж була цікава зупинка біля пам’ятника К.Ушинського в с. Богданівка.
       В цій подорожі нас супроводжував керівник паломницької служби о. Олександр.
   Щоб отримати послуги у  відділенні соціально–побутової адаптації необхідно звернутися до територіального центру соціального обслуговування  населення Глухівської міської ради за адресою: м. Глухів,  вул. Інститутська, 3 (територія центральної районної лікарні)

Переглядів: 233 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0