Соціально-педагогічна адаптапція людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності - 24 Липня 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 02.12.2016, 22:09

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Липень » 24 » Соціально-педагогічна адаптапція людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності
14:13
Соціально-педагогічна адаптапція людей похилого віку засобами туристично-екскурсійної діяльності

   В Україні зростає чисельність людей похилого віку. Гостро постає проблема адаптації до нових умов життя та інтеграції у соціокультурне середовище. Туристично-екскурсійна діяльність людей похилого віку сприяє більш ефективній соціально-педагогічній адаптації осіб старшої вікової групи.

                                                      

   Сьогодні статевовіковий склад населення України характеризується суттєвим постарінням, свідченням чого є помітне зростання питомої ваги осіб старшого віку та скорочення частки молодіжного контингенту. Україна посідає 11 місце в світі за показником кількості населення віком 60 років і старше, що становить понад 20 % від його загальної чисельності. 

   Життя людей похилого віку не зводиться до задоволення матеріальних та біологічних потреб, бо повноцінне людське існування передбачає задоволення соціальних, психоемоційних, духовних потреб. Головна мета соціально-педагогічної роботи з людьми похилого віку – адаптація до нових умов життя та повноцінна інтеграція у суспільство, а в умовах інформаційного суспільства – необмежений доступ осіб старшого віку до отримання інформації у будь-якому вигляді та можливість вільної комунікації, що може бути забезпечене також і засобами туристично-екскурсійної діяльності. Залучення людей старшої вікової групи до туристично-екскурсійної діяльності дає їм можливість продовжити активну життєдіяльність у посттрудовий період.Туристично-екскурсійна діяльність є одним із засобів адаптації, інтеграції та консолідації людей похилого віку.  
    Важливим пунктом організації та підготовки заходів туристично-екскурсійної діяльності є індивідуальний підхід з урахування фізичних можливостей та вікових потреб людей похилого віку. 
   В Університеті третього віку „Активне довголіття”  при відділенні соціально–побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування  населення Глухівської міської ради працює краєзнавчий факультет де слухачі вивчають історію  рідного краю, а також подорожують містами України.
   От і 22 липня 2014 року пенсіонери відділення соціально-побутової адаптації відвідали Новгород-Сіверський. Цей зачарований куточок на високому правому березі Десни є північною окраїною Чернігівської області. Тут все дихає історією.
    Саме з відси зі свого терему князь Ігор Святославович головний герой «Слово о полку Ігореві» виступив в похід на половців. Відвідавши музей «Слова» пенсіонери мали можливість наочно ознайомитись не тільки з тими подіями які описані в даному творі, а й із історією Новгород-Сіверського краю.  

   Вразив  монументальністю і Спасо-Преображенський собор головна архітектурна споруда монастиря,  побачили і останки стін першого княжого терему часів Київської Русі, а з монастирських стін відкрились пейзажі рідної природи та зачарованої Десни.      

   Також побували  в Миколаївській церкві - це дерев’яний храм,  якому 200 років, соборі Успенія Присвятої Богородиці який побудований в класичному стилі українського бароко. 
   По дорозі  теж була цікава зупинка біля пам’ятника К.Ушинського в с. Богданівка.
       В цій подорожі нас супроводжував керівник паломницької служби о. Олександр.
   Щоб отримати послуги у  відділенні соціально–побутової адаптації необхідно звернутися до територіального центру соціального обслуговування  населення Глухівської міської ради за адресою: м. Глухів,  вул. Інститутська, 3 (територія центральної районної лікарні)

Переглядів: 169 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання