Питання призначення субсидій - 4 Листопада 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 15:52

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Листопад » 4 » Питання призначення субсидій
12:58
Питання призначення субсидій
Запитання: За призначенням субсидії звернувся громадянин, який зареєстрований та проживає сам у житловому приміщенні, його дружина зареєстрована і проживає за іншою адресою. Чи правомірно у такому випадку призначати субсидію на загальну площу житла за рішенням комісії?
Відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. № 1050) (далі – Положення), норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, – на загальну площу незалежно від розміру квартири.
Разом з тим, пунктом 6 зазначеного Положення норма володіння чи користування загальною площею житла уточнюється для окремих випадків, а саме: якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю), і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкрито особовий рахунок, субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю.
Звертаємо увагу, що пункт 6 Положення не передбачає у таких випадках призначення субсидії на загальну площу житла за рішенням комісії.
Ураховуючи зазначене, а також те, що громадянин перебуває у зареєстрованому шлюбі, і його дружина зареєстрована і проживає окремо, субсидія може бути призначена заявнику лише на норму володіння чи користування житловою площею – 21 кв. метр (без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю).

Запитання:  Чи впливає на призначення житлової субсидії факт володіння особами з числа зареєстрованих частиною іншого будинку (квартири)?
Згідно зі статтею 355 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам по праву спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно. Розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників (стаття 369 Цивільного кодексу). Право спільної часткової власності також здійснюється співвласниками за їхньою згодою (стаття 358 Цивільного кодексу).
Відповідно до пункту 5.3 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. № 1050), субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні, мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла.
Враховуючи викладене, на визначення права на призначення соціальної допомоги (житлової субсидії) не впливає володіння житловим приміщенням (будинком) на правах спільної часткової або сумісної власності. Тому при прийнятті рішення про призначення допомоги з урахуванням майнового стану необхідно з’ясувати, на яких умовах зареєстровані особи чи їх неповнолітні діти (дружини, чоловіки) володіють іншим житловим приміщенням.

Переглядів: 594 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання