Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Березень » 12 » Питання пенсйного забезпечення
14:43
Питання пенсйного забезпечення
  ?Чи зараховують у страховий стаж час перебування в академічній відпустці під час навчання в інституті?

    До 1 січня 2004 року на підставі статті 56 Закону України „Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року № 1788-XІІ у стаж роботи зараховують, зокрема, навчання у вищих навчальних закладах. Академічна відпустка – це перерва в навчанні, право на яку студент отримує в разі зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, зумовлених гострими захворюваннями, що потребують тривалого відновлювального лікування; загостреннями хронічних хвороб або частими захворюваннями (понад один місяць за семестр); анатомічними дефектами, які не дають змоги здійснити відновлювальне лікування під час навчання.
    Тобто підстав для зарахування в страховий стаж періоду, коли Ви не навчалися, немає.
    Таким чином, перебування в академічній відпустці (перерву в навчанні) не зараховують у страховий стаж, оскільки це не передбачено в законодавстві.


   
?Я працював на Крайній Півночі 15 років, 1986 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (перебував у зоні відчуження 10 днів). Чи можливе зниження пенсійного віку на двох підставах?

    Відповідно до законодавства України, пенсію призначають зі зниженням пенсійного віку за однією з наявних підстав, при цьому обирають умову, що надає більше пільг.
    Між урядами України й Російської Федерації 15 січня 1993 року підписано угоду, в якій передбачено, що громадяни обох країн, котрі пропрацювали не менше як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менше як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:
    чоловіки – після досягнення 55 років і за наявності загального стажу роботи не менше як 25 років.
    Відповідно до статті 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років мають учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали  1986 року в зоні відчуження з моменту аварії до  1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня по 31 грудня 1986 року – не менше як п’ять календарних днів.
    У цьому разі більше пільг надає умова зниження пенсійного віку, передбачена в статті 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, - на 10 років. Таким чином, право на призначення пенсії за віком як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Ви набудете в 50 років.    


Переглядів: 283 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0