Питання пенсйного забезпечення - 12 Березня 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Четвер, 08.12.2016, 02:13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Березень » 12 » Питання пенсйного забезпечення
14:43
Питання пенсйного забезпечення
  ?Чи зараховують у страховий стаж час перебування в академічній відпустці під час навчання в інституті?

    До 1 січня 2004 року на підставі статті 56 Закону України „Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року № 1788-XІІ у стаж роботи зараховують, зокрема, навчання у вищих навчальних закладах. Академічна відпустка – це перерва в навчанні, право на яку студент отримує в разі зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, зумовлених гострими захворюваннями, що потребують тривалого відновлювального лікування; загостреннями хронічних хвороб або частими захворюваннями (понад один місяць за семестр); анатомічними дефектами, які не дають змоги здійснити відновлювальне лікування під час навчання.
    Тобто підстав для зарахування в страховий стаж періоду, коли Ви не навчалися, немає.
    Таким чином, перебування в академічній відпустці (перерву в навчанні) не зараховують у страховий стаж, оскільки це не передбачено в законодавстві.


   
?Я працював на Крайній Півночі 15 років, 1986 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (перебував у зоні відчуження 10 днів). Чи можливе зниження пенсійного віку на двох підставах?

    Відповідно до законодавства України, пенсію призначають зі зниженням пенсійного віку за однією з наявних підстав, при цьому обирають умову, що надає більше пільг.
    Між урядами України й Російської Федерації 15 січня 1993 року підписано угоду, в якій передбачено, що громадяни обох країн, котрі пропрацювали не менше як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менше як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:
    чоловіки – після досягнення 55 років і за наявності загального стажу роботи не менше як 25 років.
    Відповідно до статті 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, право на пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років мають учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали  1986 року в зоні відчуження з моменту аварії до  1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня по 31 грудня 1986 року – не менше як п’ять календарних днів.
    У цьому разі більше пільг надає умова зниження пенсійного віку, передбачена в статті 55 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, - на 10 років. Таким чином, право на призначення пенсії за віком як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Ви набудете в 50 років.    


Переглядів: 217 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання