Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Серпень » 13 » Питання пенсійного забезпечення
12:36
Питання пенсійного забезпечення

   У період з 30 травня 2001 року по 16 лютого 2014 року працював на посаді інспектора податкової служби I рангу (мав спеціальне звання). В липні 2014 року органами МСЕК визнаний інвалідом ІІ групи. Чи маю я право на призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України “Про державну службу”.

    Статтею 37 Закону України “Про державну службу” визначено, що пенсія по інвалідності у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також  особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

   До 10-річного стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії по інвалідності незалежно від часу встановлення інвалідності зараховується час роботи на посадах, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” та посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідних категорій посад державних службовців.

   Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.09.1997 № 503-р, до відповідних категорій посад державних службовців були віднесені посади працівників місцевих державних податкових адміністрацій, які не мають спеціальних звань. 

   Враховуючи те, що у дописувача відсутній 10-річний стаж державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців підстав для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України “Про державну службу” не має.

Переглядів: 178 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0