Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Квітень » 11 » Питання пенсійного забезпечення
14:25
Питання пенсійного забезпечення
   ?Чи призначають пільгову пенсію відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” без наявності гарантійного листа підприємства?
   Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), окремим категорія працівників залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць можуть призначати пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше як за п’ять років до досягнення віку, передбаченого в статті 26 цього закону, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
   Згідно із Законом, пільгові пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій (окрім тих, що фінансуються або дотуються з бюджету) можуть призначати працівникам, які працюють (працювали) повний робочий день на виробництвах, роботах, за професіями й на посадах, не передбачених у Списках № 1 і № 2, затвердженими постановою КМУ від 16 січня 2003 року № 36. рішення про призначення конкретній особі пільгової пенсії відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV Закону приймає управління ПФУ за наявності відповідних документів і гарантійного листа підприємства про перерахунок коштів на рахунок конкретного управління Фонду. Виплата цієї пенсії здійснюється після надходження в повному обсязі коштів у це управління.
   ?Чи зараховують у стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, період роботи на посаді завідувачки аптеки та аптечного кіоску в приватних підприємців?
   Згідно з пунктом „е” статті 55 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи не менше як 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (далі – Перелік), котрий затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909.
   У Переліку передбачено посади провізора, фармацевта (незалежно від найменування посад), лаборанта в аптеках, аптечних кіосках (незалежно від форми власності або відомчої належності).
Перелік провізорських посад у закладах охорони здоров’я затверджено наказом  Міністерства  охорони  здоров’я  України від 28 жовтня 2002 року № 385.
   Згідно з Переліком провізорських посад у закладах охорони здоров’я, до посад провізорів віднесено, зокрема, посаду завідувача фармацевтичного (аптечного) закладу.
   Таким чином, у спеціальний стаж, котрий дає право на пенсію за вислугу років, зараховують періоди роботи на посадах завідувача аптеки та аптечним кіоском у приватних підприємців.   

Переглядів: 315 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0