Питання пенсійного забезпечення - 22 Січня 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Четвер, 08.12.2016, 02:13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Січень » 22 » Питання пенсійного забезпечення
11:30
Питання пенсійного забезпечення
?Я учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, маю посвідчення „Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” (категорія 2). На підставі яких документів установлюють додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до статті 51 Чорнобильського закону?
 
Відповідно до частини третьої статті 65 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон), посвідчення „Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС” та „Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і надають право на пільги, встановленні в цьому законі.
У підпункті „д” пункту 13 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 25 листопада 2005 року № 22-1 передбачено, що під час призначення пенсій, зокрема, додаткової пенсії, подають документ про надання статусу потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до статті 51 Закону особам, віднесеним до категорії 2, встановлюють на підставі посвідчення „Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”.

?Чи зараховують до страхового стажу в кратному обчисленні відбування військової служби в місті Мирному Архангельської області з 18 липня 1978-го по 16 червня 1980 року?


Відповідно до постанови Ради Міністрів Радянського Союзу від 25 березня 1968 року, солдатам, матросам, сержантам, старшинам і військовим будівельникам, яких звільнено починаючи з 1968 року з військової служби в районах Крайньої Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та яких не пізніше як через три місяці після звільнення з військової служби було прийнято на роботу в районах Крайньої Півночі чи в місцевостях, прирівняних до цих районів, час строкової військової служби зараховують у півтора кратному розмірі до стажу роботи.
Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, затверджено постановою Президії Верховної Ради СРСР від 3 січня 1983 року № 12 (далі – Перелік). Зміни, які вносив до Переліку уряд Російської Федерації після 1 січня 1991 року, під час обчислення стажу роботи за періоди роботи на Крайній Півночі та в місцевостях, прирівняних до них, і під час призначення пенсій на території  України до уваги не беруть.
Місто Мирний Архангельської області, в якому Ви відбували військову службу з 18 липня 1978-го по 16 червня 1980 року, тільки з 1 січня 1992 року віднесено до місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до розпорядження уряду РРФСР від 14 грудня 1991 року № 147-р. Тому підстав для зарахування до страхового стажу в кратному обчисленні періоду відбування військової служби у місті Мирному немає.

Переглядів: 283 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання