ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ - 9 Квітня 2012 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 15:49

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2012 » Квітень » 9 » ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
16:40
ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
?Я працював на виробництві зі шкідливими умовами праці за списком № 1 з 14.09.1978 по 05.11.1979 (про що є відповідна довідка). Був звільнений у зв’язку з призовом до лав Радянської Армії, де служив з 12.11.1979 по 26.11.1981. Після демобілізації 18.12.1981 був прийнятий на це ж виробництво, де працював до 13.08.1982. Чи буде зараховано два роки періоду служби в армії до пільгового стажу при оформленні пенсії із зменшенням віку?

Пунктом "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зарахування до стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах, часу проходження строкової військової служби", передбачено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У разі, якщо Ваш пільговий стаж був набутий лише до 01.01.1992 року, то при визначенні права на пільгову пенсію застосовуються норми статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Згідно з ними особам, які відпрацювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах:
а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону (01.01.1992 р.) повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством;
б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13-14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Пунктом 109 Положення про порядок призначення і виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03.08.1972 р., який діяв у період Вашої роботи, було передбачено, що до роботи, зазначеній в списку № 1, прирівнюється, зокрема, служба в складі Збройних Сил СРСР.
При призначенні пенсій на пільгових умовах і в пільгових розмірах військова служба прирівнювалася за вибором заявника до роботи, що передувала службі або слідувала за нею. Цей порядок застосовувався і в тому випадку, коли між роботою та військовою службою мало місце навчання у вищих або середніх спеціальних навчальних закладах.
Отже, за наведених обставин (у разі документального підтвердження) Ваш фактичний стаж роботи за списком № 1 становить 1 рік 9 місяців 18 днів, тому до пільгового стажу може бути зараховано військову службу протягом 1 року 9 місяців 18 днів (в кількості, що не перевищує наявного пільгового стажу). У зв’язку з чим Ваш пільговий стаж за списком № 1 становить лише 3 роки 7 місяців 2 дні, що менше половини необхідного пільгового стажу. Відтак, права на зниження пенсійного віку Ви не маєте.
Переглядів: 661 | Додав: Falcon | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання