Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Квітень » 5 » ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
11:12
ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
?Чи можливо при обчисленні заробітної плати відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" врахувати заробітну плату, виплачену в іноземній валюті, за період роботи за кордоном в установах колишнього СРСР чи УРСР?
 
Відповідно до статті 41 Закону України "Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування", до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отриманих застрахованою особою до набрання чинності цим Законом,  у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов’язкове державне пенсійне стстрахування, а за періоди до запровадження обмеження максимального  розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), – у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення”.
Раніше діючим законодавством, тобто Законом України "Про пенсійне забезпечення", не було передбачено обчислення розміру пенсії особам, які працювали за кордоном в установах колишнього СРСР чи УРСР або за відрядженням цих установ, із заробітку, отриманого в іноземній валюті, чи із заробітку, виплаченого в інвалютних карбованцях.
Тому особі, яка працювала за кордоном в установах колишнього СРСР чи УРСР або за відрядженням цих установ, пенсія може обчислюватися із заробітку, виплаченого в рарадянських карбованцях.

Переглядів: 310 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0