Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Квітень » 9 » Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.
13:29
Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.

Я з 1978 по 1997 роки працював в Республіці Казахстан. Чи зарахують мені до страхового стажу при призначенні пенсії за віком цей період роботи та на підставі яких документів?

Відповідно до ст. 4 Угоди між Міністерством соціального захисту населення України та Міністерством соціального захисту населення Республіки Казахстан про співпрацю в галузі пенсійного забезпечення від 21.09.1995, пенсійне забезпечення громадян України і громадян Республіки Казахстан та членів їх сімей здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої вони проживають.

Підпунктом “в” пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунок) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 
№ 22-1 (далі – Порядок), передбачено, що особи, яким пенсія призначається відповідно до Міждержавних Договорів (Угод) в галузі пенсійного забезпечення, надають до Пенсійного фонду документи про стаж, визначенні Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок підтвердження трудового стажу), та довідку про заробітну плату згідно із додатком 1 до Порядку.

Відповідно до Порядку підтвердження трудового стажу, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. У випадку, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

З огляду на зазначене, при призначенні пенсії страховий стаж, набутий на території Республіки Казахстан, буде враховано на підставі записів у трудовій книжці, а у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній – на підставі інших документів, виданих за місцем роботи або архівними установами. Заробітна плата для обчислення розміру пенсії визначається відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

З 1983 р. по 1987 р. я пропрацював 5 років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі. Чи маю я право на зниження пенсійного віку?
 
   Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15.01.1993 підписана Угода, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менше 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менше 20 календарних років у місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їх постійного проживання на території обох держав, мають право на пенсію за віком:
- чоловіки - по досягненні 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років,
- жінки - по досягненні 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років.
Тобто підвищення пенсійного віку для жінок не вплинуло на час їх виходу на пенсію як працівниць Крайньої Півночі.
   Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, один рік роботи в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев'ять місяців роботи у районах Крайньої Півночі.
   Оскільки Ви у вказаних місцевостях відпрацювали лише 5 календарних років, підстав для зниження пенсійного віку немає.
   Додатково повідомляємо, що для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, рекомендуємо звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з трудовою книжкою, документами про укладення строкового трудового договору про роботу в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, та пільговими довідками.

 

Переглядів: 277 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0