Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді. - 9 Квітня 2014 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Вівторок, 06.12.2016, 19:58

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2014 » Квітень » 9 » Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.
13:29
Пенсійне забезпечення. Запитання і відповіді.

Я з 1978 по 1997 роки працював в Республіці Казахстан. Чи зарахують мені до страхового стажу при призначенні пенсії за віком цей період роботи та на підставі яких документів?

Відповідно до ст. 4 Угоди між Міністерством соціального захисту населення України та Міністерством соціального захисту населення Республіки Казахстан про співпрацю в галузі пенсійного забезпечення від 21.09.1995, пенсійне забезпечення громадян України і громадян Республіки Казахстан та членів їх сімей здійснюється згідно з законодавством держави, на території якої вони проживають.

Підпунктом “в” пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунок) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 
№ 22-1 (далі – Порядок), передбачено, що особи, яким пенсія призначається відповідно до Міждержавних Договорів (Угод) в галузі пенсійного забезпечення, надають до Пенсійного фонду документи про стаж, визначенні Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок підтвердження трудового стажу), та довідку про заробітну плату згідно із додатком 1 до Порядку.

Відповідно до Порядку підтвердження трудового стажу, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. У випадку, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

З огляду на зазначене, при призначенні пенсії страховий стаж, набутий на території Республіки Казахстан, буде враховано на підставі записів у трудовій книжці, а у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній – на підставі інших документів, виданих за місцем роботи або архівними установами. Заробітна плата для обчислення розміру пенсії визначається відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

З 1983 р. по 1987 р. я пропрацював 5 років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі. Чи маю я право на зниження пенсійного віку?
 
   Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15.01.1993 підписана Угода, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менше 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менше 20 календарних років у місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їх постійного проживання на території обох держав, мають право на пенсію за віком:
- чоловіки - по досягненні 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років,
- жінки - по досягненні 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років.
Тобто підвищення пенсійного віку для жінок не вплинуло на час їх виходу на пенсію як працівниць Крайньої Півночі.
   Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, один рік роботи в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев'ять місяців роботи у районах Крайньої Півночі.
   Оскільки Ви у вказаних місцевостях відпрацювали лише 5 календарних років, підстав для зниження пенсійного віку немає.
   Додатково повідомляємо, що для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, рекомендуємо звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з трудовою книжкою, документами про укладення строкового трудового договору про роботу в місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі, та пільговими довідками.

 

Переглядів: 220 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання