Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Серпень » 11 » Питання легалізації трудових відносин
12:30
Питання легалізації трудових відносин

   Питання легалізації трудових відносин та доходів громадян на сьогоднішній день залишається одним із головних завдань органів влади та місцевого самоврядування.

   Управління соціального захисту населення звертає особливу увагу громадян, яким при працевлаштуванні роботодавці запропоновують трудові відносини без офіційного оформлення!

   Під час працевлаштування, громадяни йдуть на згоду з роботодавцем неофіційно працювати на запропонованих ним умовах та отримувати нелегальну заробітну плату, не усвідомлюючи при цьому негативних подальших наслідків.

   Практика показує, що в більшості випадків роботодавці протягом декількох місяців не виплачують умовно обіцяну робітникам «нелегальну заробітну плату», а потім звільняють робітників, так і не виплатив їм зароблені гроші.

   З правової точки зору, громадяни, які не оформлені згідно вимог чинного законодавства, позбавлені вимагати від роботодавців, зокрема:

належних умов праці, права та гарантії з оплати праці, своєчасного та повного отримання заробітної плати, матеріального забезпечення у вигляді соціального страхування в разі повної чи часткової втрати працездатності, законодавчого захисту від незаконного звільнення.

   На підприємствах за трудовим договором працівник приймається на посаду, яка входить до штатного розпису підприємства, видається наказ про зарахування на певну посаду, для виконання певної роботи відповідно до кваліфікації, з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку, колективному договору та іншим локальним документам підприємства; вноситься запис про роботу до трудової книжки, проставляються відмітки в табелі обліку використання робочого часу. При цьому працівнику, прийнятому за трудовим договором, гарантується заробітна плата і всі встановлені законодавством гарантії та компенсації.

   За цивільно-правовими договорами виплачується винагорода, оформляється акт здачі-приймання виконаних робіт (наданих послуг), однак не видається наказ про зарахування на певну посаду, для виконання певної роботи, не проводиться запис про роботу до трудової книжки, не проставляються відмітки в табелі обліку використання робочого часу, не надається відпустка, а також не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, колективного договору

   Кожен громадянин повинен пам'ятати, що нелегальні трудові відносини не мають юридичних підстав для оплати його праці.  Роботодавець завжди може відмовитися від своїх слів щодо оплати праці.

   Необхідно зрозуміти, що захистити себе можна тільки законним шляхом. А це можливо в тому випадку, коли відносини з роботодавцем офіційно оформлені.

Переглядів: 104 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0