Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Вересень » 16 » ПІЛЬГИ ЗА РОБОТУ НА КОМП'ЮТЕРІ
09:26
ПІЛЬГИ ЗА РОБОТУ НА КОМП'ЮТЕРІ
Чи мають право фахівці ( бухгалтер, інженер, економіст тощо ), зайняті виконанням покладених на них обов’язків з використанням комп’ютера, одержувати додаткову щорічну відпустку та безкоштовне молоко?
За умови дотримання вимог Державних санітарних норм і правил роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин  та Правил охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин  робота на комп’ютері не належить до категорії шкідливих і важких.
   Проте працівникам ( бухгалтерам, економістам, програмістам, іншим фахівцям ), які працюють на комп’ютерах надається додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю до 4-х календарних днів згідно з підрозділом «Інші види виробництв» розділу ХХIІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290. Статтею 8 Закону України «Про відпустки» передбачено, що конкретна тривалість таких відпусток установлюється колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
   Отримання безкоштовного молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівниками, робота яких пов’язана з використанням персонального комп’ютера, чинним законодавством не передбачено. Водночас згідно зі ст.7 Закону України «Про охорону праці» роботодавець може за власні кошти додатково за колективним договором встановлювати працівникові пільги і компенсації, не передбачені законодавством.


Переглядів: 1465 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0