Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Серпень » 16 » Пільги з житлово-комунальних послуг для ветеранів війни
22:39
Пільги з житлово-комунальних послуг для ветеранів війни
На державному рівні пільги з оплати за користування житлово-комунальними послугами надаються деяким категоріям громадян та членам їх сімей згідно з чинним законодавством. Належність громадян до пільгових категорій зафіксовано у відповідних посвідченнях встановленої форми. Пільгова знижка з оплати житлово-комунальних послуг надається згідно з відповідними законами України. Так, ветерани війни пільгову знижку отримують відповідно до Закону України від 22.10.1993 р. №3551-ХII „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Якщо особа має право на конкретну пільгу за кількома законами, то вона користується цією пільгою згідно з одним законом України за своїм вибором. Щороку Законом України про державний бюджет визначається коло членів сім’ї, на яких поширюється чинність законів, якими передбачено надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг.
Ветеранам війни згідно з законом надаються наступні знижки з оплати житлово-комунальних послуг у межах середніх норм споживання:
•                інвалідам війни – 100 %,
•                учасникам бойових дій – 75 %,
•                учасникам війни – 50 %,
•                особам, на яких поширюється дія закону (стаття 10), – 50%.
Відповідно до статті 13 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” до комунальних послуг відносяться: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів. Норми користування житлово-комунальними послугами громадянам, які мають пільги щодо їх оплати, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1996 р. №879 (зі змінами та доповненнями):
•                споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби – 75 кВт на сім’ю із однієї-двох осіб на місяць і додатково 15 кВт на кожного іншого члена сім’ї, який має право на пільги, але не більше як 150 кВт на місяць (крім будинків, які обладнані електричними плитами і електроопалювальними установками);
•                площа житла, на яку надається знижка, становить 21 кв. м на кожну особу, яка постійно живе в житловому приміщенні і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю;
•                споживання природного газу для побутових потреб: 9,8 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою за наявності централізованого гарячого водопостачання, 18,3 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою за відсутності централізованого гарячого водопостачання; 23,6 куб. м на одну особу на місяць у разі користування газовою плитою та водонагрівачем, 11 куб. м природного газу на опалення 1 кв. м площі на місяць в опалювальний період. За наявності лічильника газу пільга надається на фактично спожитий обсяг природного газу, але не більше норми споживання, встановленої названою вище постановою.
Пунктом 22 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. №630, визначено, що в разі встановлення квартирних засобів обліку води їх показання розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище від нормативів (норм) споживання, визначених законодавством. Гаряча та холодна вода на відміну від електричної енергії та газу використовується кожним з мешканців переважно для особистого вжитку. Оскільки в житловому приміщенні встановлено лічильник, а кожна особа споживає приблизно однакову кількість води (норми затверджуються в розрахунку на одну особу), визначається об’єм води, використаний саме пільговиками. Для цього потрібно розділити зафіксований лічильником об’єм спожитої води на число осіб, які проживають у приміщенні. Виходячи з цього, пільга повинна надаватися на частку, отриману після розподілу за фактичними витратами, але не вище від норм споживання. Таким чином, пільги поширюються на ту кількість спожитої води, що припадає на пільговиків. Решта повинна оплачуватися на загальних підставах, адже використали її особи, які права на пільгу не мають.
Розмір пільги в грошовому еквіваленті з оплати за користування комунальними послугами залежить від багатьох факторів: площі житла, наявності централізованого постачання гарячої води, встановлених тарифів. Роз’яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та щодо розміру наданих пільг з їх оплати в кожному випадку надають безпосередньо абонентські відділи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.

Переглядів: 786 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0