Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Листопад » 20 » Переваги легальних трудових відносин та негативних наслідків виплати "тіньової" заробітної плати
13:18
Переваги легальних трудових відносин та негативних наслідків виплати "тіньової" заробітної плати

Виплата заробітної плати згідно діючого законодавства – наявний резерв для зростання надходжень до місцевих бюджетів

   Виплата заробітної плати нижче встановленого рівня є порушенням трудового законодавства. Складання трудової угоди з роботодавцем передбачено в письмовій формі, у якій визначаються умови оплати праці, розмір заробітної плати та інше. Виконуючи роботу без трудової угоди, найманий працівник позбавляється права на соціальне та пенсійне страхування.

   Заробітна плата в «конвертах» не тільки порушує права найманого робітника, але й приносить збиток державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності: старих людей пенсій, хворих - лікарняних, а безробітних - грошової допомоги.

   Людина, яка погоджується працювати без належного оформлення трудової угоди, фактично є безправною. Роботодавець по відношенню до неї нехтує своїми обов’язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівникам – може звільнити її без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово, як правило таким робітникам не надаються щорічні оплачувані відпустки. Переваги отримання легальних доходів очевидні. Суспільство негативно ставиться до виплати заробітної плати в «конвертах», веденню подвійної бухгалтерії. Недоотримані місцевими бюджетами суми податку з доходів найманих працівників не дають змогу в повному обсязі та своєчасно виплачувати пенсії, заробітну плату, фінансувати дошкільні та учбові заклади, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення.

 

Переглядів: 158 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0