Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Грудень » 5 » Пенсійне забезпечення. Запитання – відповіді
11:39
Пенсійне забезпечення. Запитання – відповіді
Я інвалід війни ІІ групи, досяг сторічного віку. Чи буде мені виплачено в потрійному розмірі підвищення як інваліду війни?
  

Так. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року № 908 „Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилося 100 і більше років”, ветеранам війни, які досягли сторічного віку, виплата підвищення, передбаченого в Законі України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, зокрема підвищення інвалідам війни ІІ групи, здійснюється в потрійному розмірі. Виплату підвищення в новому розмірі здійснюють із 09 жовтня2012 року.

Отримую пенсію державного службовця. Працювала близько 40 років секретарем суду. Чи маю я право на перерахунок пенсії, якщо оклад секретаря суду підвищують у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати?

У Постанові Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 482 „Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету”, установлено, що в разі, коли розмір посадового окладу працівників апарату, органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету, нижчий за визначений у законі розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад установлюють на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно зі статтею 37 – 1 Закону України „Про державну службу”, в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям, які працюють, відповідно здійснюють перерахунок раніше призначених пенсій.
Пенсії перераховують виходячи із сум заробітної плати, на які нараховують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування державного службовця відповідної посади та рангу, що працює, на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Оскільки в постанові   Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 482 не передбачено підвищення зарплати держслужбовців, які працюють, для здійснення перерахунку пенсії у зв’язку зі зміною розміру мінімальної зарплати немає підстав.

Переглядів: 344 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0