Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Вересень » 6 » Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.
16:03
Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.
? Як визначається максимальний відсоток грошового забезпечення для обчислення пенсії за вислугу років після проведення пенсійної реформи?

   Відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (за раніше діючим законодавством - 90 процентів).
  
   Що стосується чорнобильців, максимальний відсоток розрахунку пенсії не змінюється. А саме для осіб, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, він становить 100 процентів, до категорії 2 - 95 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

?  Я маю 32 роки стажу. Матиму право на пенсію як ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 50 років. Чи матиму я право на доплату за понаднормативний стаж?

   У статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено зниження пенсійного віку особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.

   Розмір таких пенсій обчислюють за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон).
За статтею 28 Закону (в редакції, що діє з 1 жовтня 2011 року), мінімальний розмір пенсії за віком, при наявності в чоловіків 35 років, а в жінок - 30 років страхового стажу, встановлюють у розмірі визначеного у законодавстві прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

   За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1 відсоток від мінімального розміру пенсії за віком.

   Оскільки Ви маєте менш як 35 років страхового стажу (лише 32), підстав для встановлення доплати за понаднормативний стаж до Вашої пенсії немає.


Переглядів: 319 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0