Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Серпень » 31 » Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.
21:21
Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.

Я одержую одночасно пенсію по втраті годувальника та державну соціальну допомогу як інвалід з дитинства. Чи виплачуватиметься мені пенсія у зв’язку з втратою годувальника в разі одруження?

Частиною 4 статті 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» передбачено, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника  і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв’язку із втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним.

Вищевказаним Законом не передбачено припинення виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника в разі одруження її одержувача.

 Я отримую пенсію за вислугу років як медичний працівник. Чи маю я право надалі працювати та одержувати пенсію?

Відповідно до статті 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цей вид пенсії.

Працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, пенсії за вислугу років призначаються відповідно до пункту «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.

При влаштуванні на посаду, що передбачена вищевказаним Переліком, виплата пенсії за вислугу років, що призначена медичному працівнику, припиняється. В разі влаштування на інші посади, що не передбачені зазначеним Переліком, виплата такої пенсії не припиняється.

 

Переглядів: 335 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0