Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Серпень » 9 » Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.
16:56
Пенсійне забезпечення. Запитання — відповіді.
Доплата за понаднормовий стаж
Чоловік має 32 роки страхового стажу. Чи матиме він право на пенсію як ліквідатор Чорнобильської катастрофи після досягнення 50 років та на доплату за понаднормовий стаж?

________________________________________
Статтею 55 Закону  України від 28.02.91 р. № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  передбачено зниження пенсійного віку особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.
Розмір таких пенсій обчислюється згідно з нормами Закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(Закон).
Відповідно до ст. 28 вищезазначеного Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеному законом.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком.
Оскільки чоловік має менше 35 років страхового стажу (лише 32), підстав для встановлення доплати за понаднормовий стаж до його пенсії немає.

Переглядів: 241 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0